‏צה"ל הרס את בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון בפ"ת

הלילה (א'), הרסו כוחות צה"ל את בית המחבל ח'ליל עבד אלחאלק מוחמד דויכאת שנמצא בכפר רוג׳יב שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון״. המחבל ביצע פיגוע דקירה ביום 26 באוגוסט 2020, סמוך לצומת סגולה בפתח תקווה, בו נרצח הרב שי אוחיון ז"ל.

ההריסה בוצעה לאחר שנדחתה עתירת משפחת המחבל לבג"ץ ביום 25 באוקטובר 2020.


במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות כ-150 פלסטינים שהבעירו צמיגים ויידו אבנים ובקבוקי צבע. לוחמי צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

תנועת "אם תרצו" אמרו בתגובה: "מעט מדי מאוחר מדי. רצח הרב לא היה קורה אילו שופטי בג"ץ היו מפסיקים לרמוס פעם אחר פעם את מדיניות הבטחון של מדינת ישראל. מחבלים פוטנציאליים רואים כיצד שופטי בג"ץ מצמצמים הריסת בתים, מונעים גירוש מחבלים ושלילת תושבותם ואומרים לעצמם כי המחיר על רצח ישראלים לא מצדיק את ביטול הפעולה. ככה זה כשבבג"ץ יושבים פוליטיקאים ממפלגת מרצ עם גלימות."

סיוון אוחיון, אלמנתו של הרב שי זצ"ל החברה בפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות מסרה בתגובה: "אנחנו שמחים שהריסת בית המחבל הסתייעה ומחזקים ומחבקים את כוחות הבטחון שמחרפים את נפשם בכדי להגן על תושבי א"י. אנחנו לא נשתוק ולא נבליג על דם יהודי שנשפך לחינם רק בגלל שנאה מושרשת, שתקנו די שנים רבות! צריך לפקוח את העיניים ולהפסיק להושיט את הלחי השניה. עומד מולנו אויב שנותן הרגשה כאילו הוא קורבן ומסכן ואנחנו מגודל רחמנותנו ממשיכים לפרנס אותו ולדאוג לו, באף מדינה אחרת בעולם לא היו נותנים לזה מקום. אנחנו מתפללים לקב"ה ומבקשים יום יום את האמת כפי שבעלי ביקש אותה תמיד, שנדע להבחין בין טוב לרע ונשכיל לנתב את הרחמנות והדאגה שלנו למקומות הנכונים, הראויים והאמיתיים."אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: