שיטה חדשנית למניעת הדבקה בקורונה שפותחה בישראל מופעלת לראשונה בבית ספר בצפת!

האם נמצאה הדרך למניעת התפשטת נגיף הקורונה במוסדות החינוך? לאחר חודשים של פיתוח הצליחה חברה ישראלית ליצור שיתוף פעולה פורץ דרך לחיטוי ממגוון חיידקים ומזיקים בדגש על נגיף הקורונה.

‏STARilize הינה שיטה חדשנית שבעזרת טכנולוגיית התזה מונעת הפצת זיהומים ומשמידה וירוסים במבנים סגורים ומוסדות בתוך שניות ספורות, כאשר המערכת הראשונה הופעלה לחיטוי כללי מיד עם צאת השבת בבית ספר בבירת הגליל- צפת!.


בעלי החברה מתן כץ.

התהליך מבוסס על פעילות פשוטה וחדשנית של פיזור חומר חיטוי מהמתקדמים בתחום החיטוי העולמי, ברחבי החלל בצורה שאינה דורשת התערבות אדם. פיזור החומר הפעיל אינו דורש ניגוב ו/או שטיפה אלא מתייבש עצמאית ומותיר אחריו את המשטח יבש, מחוטא ונקי.

המערכת הינה מערכת מתקדמת המתיזה את החומר הפעיל לחלל, לאחר יבוש של מספר דקות המתבצע עצמאית כאמור, נקבל כיסוי מלא של המשטח הנדרש ובכך נוודא כי הינו מחוטא. המערכות כולן נבנות על ידי מפעלים הממוקמים בישראל ולהם אישורים להפצה בינלאומית, החומר הפעיל מאושר ב"CE" והשימוש בו מותר ומאושר מאחר שאינו עובר שינוי בסיסי בזמן התזתו את החלל. בנוסף, לחומרים תקן ידידותי לסביבה הניתן ממשרד הבריאות.

רגע לפני החזרה של מוסדות החינוך לאחר הסגר השני, הופעלה המערכת החדשנית לראשונה בבית הספר ממלכתי ב רמת רזים בצפת כפיילוט, מתן כץ הבעלים של חברת "STARilize": "מדובר בפיתוח פורץ דרך העומד בתקנים המחמירים ביותר בעולם, אנו בתהליך בניה של מכשור שעתיד לשנות את עולם החיטוי. אני מלא גאווה שהיום הפעלנו את המערכת שלנו וחיטינו בית ספר שאימי לימדה בו לפני 25 שנים, נשמח להמשיך לתרום למערך החיטוי הכללי של בתי הספר בפרט ושאר המוסדות בצפת ככלל. אנחנו נמצאים במו״מ מתקדם מאוד עם מספר רשויות המעוניינות להתקין את המוצר בבניין הרשות, מוסדות חינוך וכו'".


ראש עיריית צפת שוקי אוחנה שבעירו מופעלת לראשונה המערכת ציין: "אנחנו גאים לקחת חלק בפרויקט החשוב שעשוי לאפשר בטיחות גבוהה יותר והיגיינה מיירבית, בשלב זה כפיילוט ובעתיד ייתכן שנתקין את המערכת באופן נרחב במבנים שונים. גאווה גדולה שהפיתוח תוצרת ישראל, שבראש החברה עומד מתן שגדל והתחנך בצפת וכעת המוצר מותקן לראשונה בצפת״.

(צילום: עיריית צפת)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: