חברת החשמל על הפסקות חשמל הרבים שדווחו ברחבי הארץ: "לא מדובר באירוע סייבר"

‏הפסקות חשמל התרחשו הלילה (שישי) ביישובים רבים ברחבי הארץ. חברת החשמל הסבירה כי הן נגרמו מהשלת עומס, שמשמעותה הפסקות חשמל קצרות הנמשכות כעשר עד 15 דקות שנועדו לייצב את המערכת בעקבות תקלה בלתי צפויה.

באיראן יש מי מיהר לפרסם שזה מתקפת סייבר שלהם:

חברת החשמל פרסמו תגובה מפורטת יותר הבוקר ואמרו כי "הלילה, בשל ארוע חולף ברשת ההולכה בדרום הארץ, נפסקה תחנת כח פרטית באר טוביה ובתגובת שרשרת נפסקו יחידות ייצור בתחנות הכוח דליה (פרטית) ויחידה בגזר של חברת החשמל. חד משמעית לא מדובר באירוע סייבר.

כמו בכל אירוע חריג חברת החשמל בודקת את המקרה ותבצע תחקור.

נציין, כי המערכת התאוששה מהר ותוך כ-40 דקות חזרה אספקת החשמל כסדרה.

ככלל, מערכת החשמל, בתגובה אוטומאטית של הגנה, עושה הפסקות יזומות "השלות עומס" על מנת למנוע הפסקות רחבות יותר. כשהיא מתייצבת נכנסות יחידות גיבוי לאלה שנפלו וכך היה גם הפעם."

אורן הלמן סמנכ"ל חברת החשמל: "בגלל לחות נוצר קצר בקו-על שמוליך מתח-חשמל. הקצר גרם לתקלה בתחנת כח ובעקבותיה בעוד 2 תחנות. סה"כ 1,200 מגאווט מכח הייצור הפסיקו לפעול. המערכת ביצעה "השלת עומס" להגן על עצמה תוך 40 דק' הכל חזר לשגרה – לא סייבר ולא בטיח".

מ‏מערך הסייבר הלאומי נמסר: "לאחר שורת בדיקות שמבוצעות בנוהל בכל אירוע תפעולי בחברת חשמל, התקלה הלילה אינה אירוע סייבר, בניגוד לפרסומי שווא".

תגובות לכתבה:

  1. סוזי בורשטיין

    מה קרה לאנשים במעליות? הם חיכו במעלית 40 דקות?

כתיבת תגובה: