‏‏הקבינט אישר: ביום ראשון ייפתחו הצימרים, המספרות ובתי הכנסת – חנויות הרחוב ייפתחו שבוע אחרי

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב את קבינט הקורונה. השרים אישרו את עקרונות המתווה, מדדי הניהוג ומדדי הבקרה לניהולו של המתווה.

ביום א', 1.11.20 יחל השלב השני בתכנית היציאה הכולל:

כיתות א'-ד' יפתחו לפי מתווה שפורסם מוקדם יותר היום.

כמו כן יתאפשרו טיפולי 1×1 (מספרות, קוסמטיקה וכיוצ"ב), רפואה משלימה, צימרים במשפחות גרעיניות ללא חדרי אוכל משותפים ובריכות, יתאפשרו בתי תפילה עד 10 אנשים במבנה ו-20 בחוץ.

תקנות בנושא יובאו לאישור הקבינט מחר – יום שישי ויכנסו לתוקף ביום ראשון בבוקר.

עוד הוחלט:

1. לאמץ את ההמלצה לצמצם את המתווה כך שייפרס על פני 6 שלבים.

2. תכולת השלבים תהיה כמפורט בהצעה המתכללת שהוצגה ע"י המל"ל, למעט בתחום החינוך.

3. לגבי השלבים והתהליך לחידוש הפעלתה של מערכת החינוך (לאחר השלב הקרוב שכבר סוכם), תבוצע עבודת מטה ותוגש המלצה נפרדת ע"י צוות בין-משרדי בהשתתפות משרדי החינוך, הבריאות, האוצר, ההשכלה הגבוהה ומשרד רה"מ.

4. אשר למסחר: פתיחת חנויות רחוב בלבד (מסחר-קמעונאי, לא מרכזי קניות, לא שווקים וכיוצ"ב) תותר החל מיום א', 8.11.20, בתנאים שיוסכמו ע"י משרדי הבריאות והאוצר, לשם הפחתת סיכוני התחלואה והקלה על ניטור באי המקום. זאת, ככל שנתוני התחלואה לא יחרגו מהמדדים שנקבעו לשלב ב' של תכנית היציאה.

5. אם הירידה בתחלואה תגיע קודם לכן, לממוצע שבועי של 500 נדבקים ליום (או למטה מכך) – ניתן יהיה להקדים את הפתיחה.

שר הבריאות אדלשטיין ושר האוצר כ"ץ הצביעו נגד הסעיף בהחלטה שעסק במסחר.

אדלשטיין התנגד לפתיחת המסחר בעוד שבוע וכ"ץ רוצה לפתוח את המסחר כבר ביום ראשון.

לאחר מאמצים רבים של שרת התיירות, הקבינט אישר הלילה להקדים את שלב פתיחת הצימרים. הצימרים יפתחו כבר בשלב הקרוב, ביום ראשון, תחת מתווה מותאם למשפחות גרעיניות וללא שימוש בחדרי אוכל או בריכות ציבוריות.

שרת התיירות אורית פרקש הכהן (כחול לבן): ״לאחר מאמצים רבים שלי, אני שמחה מאוד על החלטת קבינט הקורונה מהלילה להקדים את פתיחת הצימרים למשפחות גרעיניות החל מיום ראשון הקרוב. צאו ותהנו ובכך גם תסייעו לענף התיירות הכפרית, רק על כולנו האחריות לשמור על הכללים ועל הבריאות של כולנו״.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: