מחאת המשפחות השכולות בבג"ץ: "בטלו את התשובות והזכויות הסוציאליות למחבלים"

משפחות שכולות החברות בפורום "בוחרים בחיים" מחו היום (ב') בבית המשפט העליון בירושלים בעקבות קיום הדיון על תושבות וזכויות הסוציאליות של מחבלים.

המשפחות השכולות זועמות על קיום הדיון ועל כך שבג"ץ מבקש לבטל את הכלי ההרתעתי החשוב ביותר והוא שלילת תושבות למחבלים. בין השאר מחו המשפחות נגד עורכי הדין המייצגים את ארגוני הדה לגיטמציה.


מירב והרצל חג'אג הוריה של סגן שיר ז"ל שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב. ומראשי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות מסרו כי: "אנו דורשים ממדינת ישראל לגרש כל מחבל בעל תושבות או אזרחות ישראלית לרשות הפלסטינית או לעזה. היות ומדינת ישראל הרחמנית החליטה שהיא לא מגרשת מחבלים אנו דורשים מבג'ץ לעשות את המינימום המתחייב ולשלול להם תושבות ללא זכויות סוציאליות.
הגיע הזמן שבג"ץ יתחיל לדאוג לזכות לחיים בטוחים של אזרחי ישראל ולא לזכויות המחבלים ומשפחותיהם".

דבורה גונן אימו של דני ז"ל שנרצח במעיין סמוך לישוב דולב שבבנימין אמרה כי: שופטי בג"ץ בבואם לתת את החלטתם חייבים להבין ולזכור כי בתוקף תפקידם הם חייבים להציל חייהם של אזרחים חפים מפשע. הקניית זכויות למחבל ושמירת כבודו היא מתן אור ירוק לרצח הבא. מחבל דינו מוות!

יוסי צור אביו של אסף שנרצח בפיגוע בחיפה אמר: "הדיון היום בבג"צ הוא לא על שלילת תושבות של מחבלים ספורים, זהו הקרב המכריע על ההרתעה, האם תהיה הרתעה של הטרור או שמא ההרתעה תתמוטט תחת שלטון בג"צ. כל ישראלי שדואג לגורל ילדיו חייב לעמוד היום לימין המשפחות השכולות ולזעוק "די" להפקרות בג"צ בשמירה על כבוד וזכויות המחבלים תוך הפקרת זכות החיים של ילדינו ויקירנו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: