אושר בועדת שרים: תיקון חוק ״הקורונה הגדול״ שיאפשר הגדרת ים המלח ואילת כ׳איי תיירות ירוקים׳

ועדת שרים לחקיקה אישרה הבוקר (ב׳) את תיקוני החקיקה שיאפשרו להגדיר את ים המלח ואילת כ׳איי תיירות ירוקים׳ ובכך ניתן יהיה לאפשר כניסה לעיר בהתאם להצגת תוצאה שלילית לבדיקת הקורונה.

ההצעות שאושרו בוועדת השרים הינן הצעה ממשלתית שגובשה על ידי שרת התיירות, אורית פרקש הכהן, בשיתוף עם שר המשפטים וסגן שר הבריאות ובצמידות לה אושרה גם הצעה פרטית דומה שמקדם יו״ר סיעת כחול לבן ח״כ איתן גינזבורג.

לפי המתווה, קבינט הקורונה יהיה רשאי להכריז על העיר אילת ועל מתחם בתי המלון בים המלח כ'אזור תיירות מיוחד'. הכניסה לאזורי התיירות הירוקים תותנה בהצגת תוצאה שלילית עדכנית לבדיקת קורונה. המתווה יאפשר את פתיחת בתי המלון באזורים האמורים תוך הקפדה על שמירת הנחיות משרד הבריאות. בשלב מאוחר יותר ובאופן הדרגתי, החוק שיחוקק יבחן פתיחת עסקים נוספים באזורים אלו, שישרתו את אורחי המלונות.

ההצעות צפויות להגיע עוד השבוע למליאה לקריאה ראשונה.

שר התיירות, אורית פרקש הכהן: ״נותנים אופק לענף התיירות. המתווה שאושר כעת בועדת שרים לחקיקה ועתיד לעלות לאישור הכנסת, יתן לאילת וים המלח שמשמשות כ-30% אחוז מענף התיירות, אופק תעסוקתי וכללי, בטח כאזורים שמשתכרים באופן כמעט מוחלט מהתיירות. בסוף התהליך קבינט הקורונה יאשר מנגנון מעשי בפעול שאותו אנו בונים בימים אלו בשיתוף עם משרדי הממשלה. מדובר בצעד ראשון לפתיחה ושיקום של כלל הענף. זאת לצד הדרישה לפתיחה מיידית של התיירות הכפרית בישראל״.

יו״ר סיעת כחול לבן, ח״כ איתן גינזבורג: ״הכלכלה של אילת וים המלח מבוססת כמעט כולה על תיירות, והמתווה המוצע יאפשר לשני המקומות הללו, שמיקומם הגיאוגרפי הינו ייחודי בכך שהם מהווים מעין ״איים מבודדים״, לחזור לפעול לצד הקורונה. בעתות חירום עלינו למצוא פתרונות יצירתיים, ואני מאמין שהמתווה שאנו מקדמים יהווה גם פיילוט למקומות נוספים בישראל, שהתיירות היא המנוע הכלכלי המרכזי באזורם.״

(צילום ארכיון: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת)

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: