‏ישראל וסודאן הודיעו על כינון יחסים, בן 17 נדקר למוות בקטטה בגלבוע | חדשות השבת

ישראל וסודאן הכריזו על הסכם נורמליזציה בין המדינות, במהלך שיחה מרובעת שנערכה בהשתתפות נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ראש מועצת הריבונות הזמנית בסודאן עבד אל-פתאח אל-בורהאן, ראש ממשלת סודאן עבדאללה חמדוכ וראש הממשלה בנימין נתניהו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ מסרו הודעה משותפת, לפיה ישראל אינה מתנגדת למכירת מטוסי F35 מארצות הברית לאיחוד האמירויות. ההודעה נמסרה עם שובו לישראל של גנץ מהביקור בארצות הברית, במהלכו נחתם הסכם להבטחת יתרונה הצבאי של ישראל עם מזכיר ההגנה האמריקני.

שר הביטחון בני גנץ אמר שהתגלה לו כי במקביל להסכם השלום עם איחוד האמירויות הערביות התקיים משא ומתן למכירת נשק מתקדם. בהודעת משרד הביטחון נמסר כי דבר זה היה ידוע לגורמים הישראלים שהיו מעורבים במשא ומתן, אך הוסתר ממערכת הביטחון, שלא הייתה שותפה לו.

התגובות להסכם: וואסל אבו יוסף, חבר הוועד הפועל של אש"ף, הודיע לאחר ההודעה על הסכם הנורמליזציה בין ישראל לסודאן, כי הסכמת סודאן ליחסים עם ישראל היא "דקירה נוספת בגב" עבור הפלסטינים.

הגי'האד האסלאמי הגיב גם הוא על ההסכם ואמר כי "ההסכם הוא בגידה בפלסטין ובאומה, ואיום על זהות ועתיד סודאן".

חמאס קרא לסודאן "להתנגד להסכם המחפיר, שלא יביא לסודאן יציבות או פריצת דרך כמו שהוא טוען, אלא יביא אותה ליותר פיזור ואובדן ויוביל לשליטה רבה יותר של הכיבוש הציוני על העם הפלסטיני".

איתי יצחק הוא הנער בן ה-17 שמת במהלך הלילה לאחר שנפגע מחפץ חד במהלך בקטטה ליד הכפר מוקבילה במועצה האזורית גלבוע שבצפון.‏

גבר כבן 30 נהרג בתאונת דרכים בכביש 5 סמוך לצומת מסחה.‏

נקבע מותו של הצעיר בן ה-19 שהתהפך עם רכבו סמוך לכפר נאעורה.

צילום: דוברות המשטרה.

הלך לעולמו השחקן יהודה בארקן, שאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר שאובחן כחיובי לקורונה, והוא בן 75. במהלך אשפוזו הוא שהה במחלקה לטיפול נמרץ.

הלילה, בין מוצאי שבת ליום ראשון (25-24 באוקטובר, ז' בחשוון תשפ"א), תעבור ישראל לשעון חורף – ונרוויח שעת שינה אחת נוספת. בשעה 02:00 יש להזיז את המחוגים שעה אחת אחורה, והשעה תהיה 01:00.

ברחבי הארץ החלו ההפגנות בצמתים ובגשרים: נגד התנהלות הממשלה ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהמשך הערב, לפי המארגנים, צפויה הפגנה גדולה סמוך למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים.

כ-150 אלף מטיילים פקדו בסוף השבוע ( שישי-שבת) את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. תנועה ערה נרשמה בצפון הארץ. כ 1400 לנים בחרו ללון בחניוני הלילה תחת כיפת השמים. בין האתרים הבולטים:
ירקון תל אפק עם כ 5100 מטיילים
אשקלון עם כ 4800 מטיילים
עין גדי עם כ 4200 מטיילים
קיסריה עם כ 3200 מטיילים
בניאס, עין אפק עם כ 2600 מטיילים בכל אחד מהאתרים
ופארק אשכול עם כ 1200 מטיילים.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: