"הובילו מטען במשקל חריג מאוד": המשטרה מבקשת לחלט 2 משאיות פול טריילר שבבעלות חברה מאום אל פאחם

הלילה במהלך פעילות אכיפה סמויה של היחידה לרכב כבד באגף התנועה, אותרו סמוך לתחנת הכח "אורות רבין", 2 משאיות פול טריילר אליהן מחוברות עגלות המובילות חומרי בנייה במשקל ייתר חריג מאוד.

כאמור, בבדיקה שבוצעה באמצעות המשקלים הניידים שהוכנסו לאחרונה לפעילות מבצעית של היחידה, נמצא במשאית אחת חריגת משקל של 56% (כ- 18טון) ובעגלה המחוברת אליו חריגת משקל של 61% (כ-16 טון), בסה"כ 34.5 טון חריגה.

במשאית השנייה שנבדקה, נמצאה חריגה של 51% (כ-16.5 טון) ובעגלה הרתומה אליה נמצאה חריגה של 51% (כ-14 טון), בסה"כ 30.5 טון חריגה. " אני נתקל בחריגות משקל במהלך הפעילות, אבל חריגה כזו היא משמעותית מאוד ואין ספק שמשאיות כאלה הנעות על הכביש, עלולות לגרום לאסון" ציין השוטר שבדק את המשאיות.

2 הנהגים עוכבו לחקירה במשרדי היחידה המרכזית באגף התנועה ורישיון הנהיגה שלהם נפסל ל-30 ימים.

נגד חברת המשאיות יפתח תיק פלילי בגין אחריות שילוחית ובכירים בחברה יחקרו בהמשך. בנוסף, בכוונת המשטרה להחמיר עם הנהגים והחברה, ולהתחיל בהליך חילוט של 2 המשאיות.

מהמשטרה נמסר כי "הובלת מטען בכלי רכב כבד בניגוד לחוק תוך חריגת משקל, מהווה עבירה המסכנת את חיי הנהג וכלל משתמשי הדרך. משטרת ישראל פועלת באכיפה ממוקדת נגד עבירות אלה בשל העובדה, כי משקל ייתר פוגע בתפקוד מערכת הבלמים ובשליטה ברכב, ואף עלול להיות גורם ישיר להתרחשות תאונת דרכים."

עוד הוסיפו במשטרה: "נמשיך לבצע בנחישות אכיפה נגד הגורמים לתאונות הדרכים, במטרה לשמור על חיי ציבור משתמשי הדרך, ולצמצם את מעורבותם של כלי הרכב הכבד בתאונות הדרכים. זאת באמצעות אכיפה מרתיעה המגדילה את סיכויי מבצעי העבירות להיתפס."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: