‏דרמה במליאה: ההצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לפרשת הצוללות אושרה – ונדחתה בהצבעה חוזרת

‏דרמה במליאת הכנסת: ההצעה של מרצ להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לפרשת הצוללות אושרה ברוב של 25 בעד מול 23 נגד. יו״ר הכנסת יריב לוין ביטל את תוצאות ההצבעה.

ראש הממשלה נתניהו עצר את ישיבת הקבינט ושיגר את השרים של הליכוד להצביע במליאה נגד ועדת חקירה לצוללות. ח"כים נוספים מן הקואליציה טענו שנכחו באולם אולם לא הצביעו מכיוון שלא הבינו שמתקיימת הצבעה מכיוון שסגן יו"ר הכנסת, ח"כ מנסור עבאס, לא הודיעה על תחילת הצבעה כפי שנדרש.יו"ר הכנסת יריב לוין עלה לנהל את הישיבה ואמר: "היות שאני הייתי כאן באולם, אני לא צריך ללמוד מכלי שני על מה שקרה פה. אפילו אני עצמי הגם שישבתי במקומי לא הצבעתי משתי סיבות. האחת כי התבקשה הצבעה שמית והשנייה כי ההודעה שלוחצים ומצביעים לא נאמרה או שנאמרה בקול ענות חלושה ולא נשמעה. לפיכך חברי הכנסת אנחנו לא עוסקים פה במחטפים ובתרגילים, והייתה בקשה ברורה שנשמעה מבעוד מועד לקיים הצבעה שמית, כפי שביקש יושב-ראש הקואליציה, אני מבטל את התוצאות שהיו ומכריז על הצבעה שמית."

לאחר הצבעה שמית התנגדו להצעה 44 ללא תומכים לאחר שחברי האופוזיציה סירבו להשתתף בהצבעה כשהם צועקים במחאה כנגד ביטול ההצבעה האלקטרונית.

יו״ר מרצ, ח״כ ניצן הורוביץ, מסר כי סיעת מרצ תעתור לבג״צ נגד יו״ר הכנסת יריב לוין, שביטל את ההצבעה בה הושג רוב להקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות.

ח״כ הורוביץ: ״נעשה כאן היום מעשה נבלה שלא היה כמוהו בתולדות הכנסת. הקואליציה הפסידה בהצבעה, ובאופן בריוני ביטלה את התוצאות וערכה הצבעה חדשה ובלתי חוקית. אנחנו נעתור לבג״צ. לא נרשה שיגנבו הצבעות בכנסת ישראל״.(קרדיט צילום: דוברות הכנסת – שמוליק גרוסמן)


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: