שומרים על ישראל יהודית ודמוקרטית – מתנגדים לאנרכיה: "מול השחור הזה חובה להניף את הדגל ולהדליק את האור"

עשרות מפגינים נגד האנרכיה: במוקדים שונים ברחבי הארץ נכחו הערב (ש') בהפגנות תמיכה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

המפגינים מכל רחבי הארץ נשאו שלטים עליהם נכתב: "שומרים על ישראל יהודית ודמוקרטית", ו- "אוהבים את ישראל- נגד האנרכיה" .

הפגנות התקיימו במוקדים שונים בחיפה, ראשון לציון, נתניה, הרצליה, פרדס חנה, פתח תקווה ועוד.

ארנסט איתן איבניצקי שהגיע להפגנה בכיכר גורן בפתח תקוווה אמר כי: "נמאס לנו לשבת בבית בשקט בזמן שיש כאלה שפוגעים בסמלי המדינה, נוהגים בגזענות ובוטות כלפי שוטרים וכוחות הביטחון ומסרבים לקבל את הנחיות משרד הבריאות. לא ניתן לקיצוניים לפורר את עם ישראל".

שחר ויטונסקי מהרצליה שהפגין בעירו הוסיף כי: "אנרכיסיטיים קיצוניים גורמים ‏לאזרחים טובים לפגוע בכל מה שקדוש לנו! ו‏בזה שלא מוכנים לקבל את רצון העם. לא ניתן יד למי שרוצה לפגוע בזהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמקורטית"

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" שהשתתף בהפגנה בכיכר גורן בפתח תקווה אמר:
"אנו שמחים לראות כיצד יותר ויותר אנשים מבינים שאי אפשר להשאיר את הרחוב רק למניפי הדגלים השחורים. אפשר לבקר ואפשר למחות. הפגנות בהן תוקפים עיתונאים, מבזים שוטרים ומצפצפים על החוק, פורמות את הערבות ההדדית הקיימת בחברה ומסכנת את עתידה. מול השחור הזה חובה להניף את הדגל ולהדליק את האור. אנו קוראים לאזרחי ישראל הלוקחים חלק בתופעת הדגלים השחורים לעשות חושבים מחדש ומקסימום למצוא דרכים אחרות להפגין אבל לא באלימות ולא בביזוי.

קרדיט צילום: תנועת "אם תרצו".

תגובות לכתבה:

  1. שירה

    טוב שהימין התעורר.. הגיע הזמן שנראה את עוצמתו לא רק בקלפי.. אלא גם ובעיקר היום בהפגנות .. כי אם זה מה שהשמאל יודע.. אז נראה לנו כמה אנחנו וכמה הם מיעוט בטל!!!… בשישים!!!. .עלו והצליחו עם ישרא ל חי

כתיבת תגובה: