נתניהו: "נשמור על כתר סביב הערים האדומות – קורא לציבור החרדי לשמור על ההנחיות"

‏לאור נתוני התחלואה בקורונה והיציאה מהסגר בחלק מערי ישראל: ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב מסיבת עיתונאים.

‏ראש הממשלה בנימין נתניהו: ערב טוב אזרחי ישראל, אנחנו רואים שני גלי קורונה ברורים שמכים בעולם. הגל הראשון כזכור לכם היה פחות חזק, אנחנו כמעט היינו הראשונים שסגרנו גבולות ונכנסנו לסגר. והיינו בין הראשונים לצאת ממנו, כל העולם בא אחרינו. עכשיו, הגל השני הוא הרבה יותר מסיבי, הוא עוצמתי, הוא מכה בכל העולם. אתם רואים גם מה קורה באירופה ובמדינות מחוץ לאירופה. ארגון הבריאות העולמי קבע שזה גל עוצמתי, ואתמול היו יותר נדבקים מכל יום אחר מאז פרוץ המחלה. פעם נוספת אנחנו בגל הזה נכנסים לפני כולם. וכבר אמרתי לכם שכשאנחנו נתחיל לצאת מדינות אחרות יכנסו, ולצערי זה מה שאתם רואים. בבריטניה מספר הנדבקים לנפש הוא כפליים משלנו. בהולנד פי שלושה, וכך גם קורה במדינות רבות אחרות.

ובכן, ההחלטה להנהיג את הסגר הייתה נכונה. אני שמח שהתעקשתי עליה גם הפעם – הסגר הזה עובד. היינו עם 8,000 נדבקים והיינו בדרך ל- 10,000 ומעלה נדבקים ביום. עכשיו אנחנו מתחת ל- 1,500. היינו עם 15% שיעור הנדבקים מכלל הנבדקים, היום אנחנו ב-4.5%.

אני רוצה להודות לכם אזרחי ישראל על שיתוף הפעולה, כי זה לא הולך בלעדיכם. בסוף, כל אחד ואחת מכם הוא זה שמחליט. אני אבל אומר דבר אחד, אנחנו יוצאים הפעם בזהירות. ואנחנו יוצאים לפי מתווה שנקבע על-פי מומחי הבריאות ומשרד הבריאות. יש מתווה, הלכנו לפיו בכל נקודה ונקודה, גם בכל מה שקשור בציבור החרדי ובערים האדומות. בדיוק מה שנקבע. לא הסכמתי לשום שינוי, לשום ויתור, ואני מקווה שהמתווה הזה הוא אכן המתווה הנכון. הלכנו ליעד הראשון, לשלב הראשון.

אני אכנס את קבינט הקורונה מחר או מחרתיים, ואנחנו נחליט על ההמשך. אבל חשוב לשמור על הכללים. אם כולנו נשמור על הכללים אני בטוח שזה יעבוד. ודבר נוסף, אמרתי שאם נראה שזה לא עובד, אם נראה שאנחנו חוזרים בחזרה. אז אנחנו בלית ברירה נחזור להדק את ההגבלות.

אני רוצה להגיד משהו לגבי הערים האדומות. אמרתי שקיבלנו את ההמלצה של צוות המומחים ומשרד הבריאות. אבל אני רוצה להבהיר, קודם כל אני מבקש מהציבור החרדי לשמור על ההנחיות הללו. התורה שלנו מקדשת את החיים, יש לנו תורת חיים, וצריך לשמור על החיים, וצריך לשמור על הבריאות. ואגב, הבריאות קודמת לכלכלה. נשמור על כתר סביב הערים האדומות. אני רוצה לראות את הערים האדומות הופכות לערים ירוקות. אני לא רוצה לראות את התחלואה בערים האדומות זולגת ליתר האוכלוסייה. אני מקווה מאוד שגם נתגבר על המחיר הכלכלי. יש מחיר כלכלי, אני יודע את זה, וצמצמנו אותו באופן משמעותי משום שפעלנו והנהגנו את הסגר בחגים. צמצמנו אותו גם משום שנתנו הלוואות ומענקים לעצמאיים, למועסקים, למובטלים ולחל"ת, ונעשה כל מה שנדרש.

נקודה אחרונה אני רוצה להדגיש, אני חושב שיש סיבה לאופטימיות היום. אמרתי לכם שאני רואה כבר את החברות המובילות מתקדמות עם החיסון. שמעתם את חברת 'פייזר', יש סיבה עכשיו לאופטימיות, אפילו לאופטימיות קצת פחות זהירה. אנחנו עובדים להשיג את החיסוניים האלה עבור מדינת ישראל. אנחנו רואים את הסוף, אבל צריך להגיע אליו. ולהגיע אליו בצורה מאוחדת. אז אני מבקש מכם, שמרו על הכללים, שמרו על המסכות, שימרו על המרחק, נלך יחד ונתגבר על הקורונה.

הדגלים השחורים בתגובה לנאום נתניהו: ״מפיץ מחלת השנאה ונגיף ההסתה ממשיך לזרוע שנאה בעם ישראל. בנימין נתניהו, שהיה ראש ממשלה מוצלח בעברו, הפך לכישלון מוחלט בכלכלה, בבריאות ובאחדות. מאות האלפים ימשיכו למחות נגד הנאשם ובעד ממשלה טובה לעם ישראל, ממשלה שתדאג לאזרחים, לכלכלה ולבריאות. עם ישראל, מאוחד מדן ועד אילת, יגבר על נתניהו."

תגובות לכתבה:

  1. לביבי נתניהו שמי קרן אור אזרזר אמא לילדים חטופים בידי הרווחה

    בבקשה צימך לשחריר את עם ישראלי מה בצהר שלך כלי את ילדם שלנו חתפים מה יד רווחה דיי לסבל של עם ישראלי במארו ביב נתנה מספקו לה סבלו שלו עם ישראלי

כתיבת תגובה: