‏סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן נפטר מקורונה בגיל 64

‏סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן נפטר הלילה בגיל 64 לאחר שנדבק בקורונה. הוא אושפז לפני יותר מחודש ונאבק על חייו. בשנה האחרונה עבר אילן השתלת ריאה. אילן הותיר אחריו אישה, שלושה ילדים ונכדים. המשפחה תקיים לוויה מצומצמת בשל מגבלות הקורונה.

אילן תושב אשדוד, הוא עלה מגיאורגיה לישראל, שירת למעלה מ-30 שנים בשב"כ וטיפס עד לתפקיד סגן ראש הארגון. הוא התמודד לתפקיד ראש השב"כ מול יורם כהן. כינויו בשב"כ היה "הגרוזיני".

משנת 1982 ועד לפרישתו ב-2011, מילא יצחק אילן ז"ל שורה ארוכה של תפקידים בחזית העשייה הסיכולית של שירות הביטחון הכללי, בהם מנהל תת מרחב שומרון, ראש אגף החקירות, ראש האגף הערבי, ראש האגף לענייני ישראל וזרים ובתפקידו האחרון סגן ראש השירות.

ראש שירות הביטחון הכללי, נדב ארגמן: "יצחק אילן ז"ל היה אחד מעמודי התווך של השירות. חוקר מצטיין ואיש מודיעין מן המעלה הראשונה. לאורך השנים ניהל יצחק מאות רבות של מבצעי מודיעין, חקירות וסיכול, אשר הביאו להצלת חיי אדם רבים – ישראלים רבים חבים לו את חייהם מבלי שיודעים זאת. יצחק היה פטריוט ישראלי שאהב בכל ליבו את המדינה ועשה כל שלאל ידו להגן עליה ולבצר את ביטחונה. גם בימיו האחרונים, התמודד בגבורה ובנחישות שכל כך מאפיינת אותו, עם מחלתו עד אשר תש כוחו. אנו כואבים את לכתו בטרם עת, משתתפים בצער המשפחה ומבטיחים להנציח את זכרו בדברי הימים של שירות הביטחון הכללי. יהי זכרו ברוך".

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני שולח תנחומים למשפחתו של יצחק אילן ז״ל, סגן ראש השב״כ לשעבר שנפטר הלילה ממחלת הקורונה. אילן ז"ל שירת 31 שנים בשב״כ והקדיש חייו לחיזוק ביטחונה של מדינת ישראל. רבים מאזרחי ישראל חבים לו הערכה על פועלו למען ביטחון ישראל. יהי זכרו ברוך."

שר התקשורת יועז הנדל מסר תנחומים למשפחה: "משתתף בצער המשפחה על לכתו בטרם עת של יצחק אילן. מנהיג שהקדיש את חייו להגנת העם והמולדת. היה שותף להשקפת העולם ותחילת הדרך הפוליטית. כולנו חייבים לו הרבה מאוד".

תנועת "אם תרצו" הגיבה לפטירתו: "יצחק אילן היה מעמודי התווך של ביטחון ישראל ותרומתו לשמירה על ביטחון אזרחי ישראל לא תסולא מפז. יצחק היה ידיד אמת של תנועת "אם תרצו" ונלחם לאחר פרישתו מהשירות, לשמור על דמותה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. תרומתו העצומה למדינת ישראל עוד תדובר רבות".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: