יעלון לא ישתתף בהצבעה על ההסכם עם האמירויות: "תכולתו לא הוצגה במלואה"

שר הביטחון והרמטכ״ל לשעבר, ח״כ משה ( בוגי ) יעלון, ׳יש עתיד – תל״ם׳:

מיד עם ההודעה הרשמית על הכוונה לחתום על הסכם השלום עם איחוד האמירויות והפרסומים אודות מרכיבים חסויים הכלולים בו, בתוכם מכירת אמצעי לחימה מתקדמים, העלולים להשפיע השפעה קריטית על היתרון האיכותי האסטרטגי של מדינת ישראל באזור, דרשתי להציג בפני ועדת החוץ והביטחון, או בועדת המשנה המסווגת, את תכולת ההסכם לאישור הרשות המחוקקת. פנייתי לא נענתה, הזמן חלף, ההסכם נחתם, וראש הממשלה הודיע על כוונתו להביאו היום לאישור הכנסת.


הפרסומים הזרים, ואישושם על ידי גורמים בינלאומיים המעורבים בהסכם, ומולם ההסתרה המכוונת של ראש הממשלה מהכנסת, ואף מהקבינט, מעוררים שאלות מדאיגות ואינם עולים בקנה אחד עם התנהלות ממלכתית אחראית ותקינה.

איך אפשר להביא להצבעה במליאת הכנסת הסכם שלום, חשוב ומבורך ככל שיהיה, הסכם שהייתה לי הזכות לאורך שנים לתרום למערכת היחסים עליה הוא נשען, מבלי לתת אפשרות לחברי הכנסת, נציגי הריבון להכיר את תכולתו? גם הדווח על כוונתו של ראש הממשלה להגיע לועדת המשנה של ועדת החוץ והביטחון בשבוע הבא ולהציג מה שיבחר להציג בפנינו, מבטא זלזול והתנהלות לא אחראית. מה הערך שיהיה לדיון שכזה אחרי אישור ההסכם בכנסת? ביטחון ישראל אינו עסק פרטי של נתניהו.

לפיכך, לא אשתתף בהצבעה על ההסכם כפי שהוא מובא היום למליאת הכנסת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: