שר הפנים דרעי: "האירוע בגבעת זאב חייב להיבדק מיידית – למרות הכעס אני קורא לציבור להמשיך לשמור על ההנחיות"

יו"ר שס, שר הפנים דרעי: "אני מזועזע כמוכם מהתיעודים הקשים מהאירוע בגבעת זאב – חתונה שמחה שבסופה יוצאות תמונות עם דם כששוטרים מובילים בני משפחה עם רובים?!".

״חייבים לשמור על ההנחיות וההוראות של משרד הבריאות אולם מכאן ועד לאלימות קשה, אינני מוכן להשלים".


״דרשתי מראש הממשלה ומהשר לביטחון פנים בצורה חד משמעית כי האירוע ייבדק ע"י גורם חיצוני ושהאמת תצא לאור. מי שצריך לשלם, ייתן על זה את הדין מיידית. אני קורא לציבור להמשיך לשמור על ההנחיות למרות התמונות הקשות ולמרות הכעס של כולנו״.

השר דרעי הגיב הערב בזעם על הודעתו של פרופ׳ רוני גמזו: ״צר לי שפרופ׳ גמזו הביע תמיכה בפעילות האלימה הערב בחתונה בגבעת זאב. זו חוצפה שאין כדוגמתה. מדוע פרופ׳ גמזו לא תמך בפיזור אלים של ההפגנות? מדוע לא תמך בנקיטת אלימות בעקבות ההתקהלויות בחופי הרחצה? מדוע פרופ׳ גמזו לא קורא לסגור באלימות חנויות של בעלי עסקים שמפרים סגר ברחבי הארץ? רק הפיזור האלים של שוטרים עם רובים בחתונה בגבעת זאב, שלא היתה צריכה להערך, גרמה לך לפרסם הודעה תמיכה? בושה וחרפה״.

לאחר התגובה הקשה, מ״מגן ישראל״ נמסר: התגובה נמסרה על בסיס מידע שגוי וחלקי שהובא בפני פרופ׳ גמזו. ״אני חוזר בי מתגובתי הראשונה, מצטער על אופן התגובה, ולהלן תגובתי לאירוע: "המשטרה נמצאת במשימה מורכבת וקשה במטרה לשמור על ההנחיות ועל בריאות הציבור. לא ניתן לקיים ארועים כמו חתונה בהתקהלות המונית מבלי לסכן את הציבור. עם זאת יש לנהוג באיפוק אך בנחישות על מנת למנוע הדבקה ותחלואה״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: