תיעוד קשה: המשטרה פשטה על חתונה שהתקיימה עם 20 איש בגבעת זאב – אח הכלה נפצע ונעצר

תיעוד קשה מהתנהלות שוטרים בחתונה חרדית בגבעת זאב. אחד האורחים נפצע בזמן שבני המשפחה וילדות קטנות צורחים בהיסטריה.

מהמשטרה נמסר: "לפני זמן קצר הוזעקו כוחות המשטרה לבית בישוב גבעת זאב בעקבות אירוע שהתקיים במקום תוך הפרת התקנות. השוטרים שהגיעו למקום, הבחינו בעשרות אנשים ששהו בבית ובחצר בניגוד לתקנות וביקשו מהם לעזוב את המקום. בתוך כך, חלק מהנוכחים החלו להתגודד סביב השוטרים, הפריעו להם בביצוע תפקידם ותקפו אותם. חשוד אחד נעצר לחקירה ונרשם קנס על סך 5000 ש"ח לבעל הבית."

רגע הגעת השוטרים לחתונה, צילום: דוברות המשטרה.

יו״ר שס, השר אריה דרעי, אמר בעקבות הארוע הקשה בשכונת גבעת זאב בירושלים: ״שוחחתי כעת עם רה״מ נתניהו על הארוע הקשה בחתונה בגבעת זאב. אמרתי לו כי מדובר בארוע חמור ביותר שבו שוטרים פורצים לבית עם רובים ופוצעים אנשים. דרשתי בדיקה יסודית ע״י גורם חיצוני. רה״מ הבטיח לבדוק את הארוע עוד הערב״.

בשיחת ועידה עם רה״מ נתניהו הוסיפו את השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה ובתום השיחה, הודיע השר אוחנה לשר דרעי כי ימנה בודק חיצוני שיבדוק באופן יסודי את ארועי הערב. השר דרעי: ״הארוע הערב חייב להיחקר והממצאים אמורים להתפרסם. אסור לעבור על כך בשתיקה״.

ח”כ יעקב ליצמן: “אני מזועזע ונדהם מול התיעוד הקשה מחתונה שנהרסה הערב לקול בכי האורחים ובעלי השמחה, בשל אלימות משטרתית קשה. לצד החובה לשמירה על ההנחיות, אין לקבל התנהגות מחפירה כזו של השוטרים במקום. מדובר באיבוד עשתונות, תוך הפעלת כוח מופרז בחוסר חמלה וללא התחשבות מינימאלית. השר לבטחון הפנים אמיר אוחנה, אם אמון הציבור במשטרה חשוב לך, תמנה מיידית קצין חוקר לאירוע הקשה והמיותר הזה. לא נוכל לשתוק מול מראות מדממים ובלתי אנושיים אלו, ואין לעבור על כך לסדר היום”.

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי בנאום סוער כעת במליאת הכנסת: "משטרה שמתנהגת בצורה כזאת קורעת את אמון העם, איזה צורה יש לזה להיות חזקים על חלשים. אני קורא לשר אוחנה, שב ותצפה בסרטונים יחד עם מפקד התחנה ותדיח את מי שנתן את ההנחיה".

סגן השר אורי מקלב: "מבלי להיות שיפוטי, אין שום סיבה בעולם בה חתונה תגמר בצורה שכזו, ישנם אין ספור דרכים לאכוף את ההנחיות שלא בדרך זו, זוהי משטרה שיש לה תרבות של אלימות ואינה יודעת לדבר בשפה אחרת, אלימות נצורה בקרב השוטרים המחפשים כל דרך לפרוק אותה על האזרחים, – רק העמדה ישירה לדין שלא דרך המחלקה לחקירות שוטרים תמנע הישנות של מקרים מעין אלו, זהו אינו מיעט של שוטרים בארגון אלא אותם השוטרים האלימים מתקדמים בסולם הדרגות המשטרתי ומשרישים את התרבות הקלוקלת הזו לכל הדרגים, – זהו עודף שיטור ושכרון כוח.

סגן ראש מועצת גבעת זאב ומחזיק תיק הרווחה יצחק ברנר: "התנהגות המשטרה הערב בישובנו נותנת תחושה כי אכיפת תקנות הקורונה פרושה אלימות ברוטלית עד זוב דם. אין ספק כי אסור לערוך אירועים בניגוד להנחיות ושלא על פי הכללים, אבל מכאן ועד לתמונות הקשות שראינו גם הערב המרחק הוא גדול. כמחזיק תיק הרווחה אדאג שגורמי המקצוע יעמדו לצד המשפחות שחוו טראומה קשה ויתנו מענה לילדים הרכים שנחשפו למראות הקשים הללו".

אחרי התגובות הקשות, המשטרה הגיבה פעם נוספת: "השוטרת שתיעדה את המתרחש וביקשה לזהות את בעלת הבית, הותקפה על ידה, ולכן נאלצו השוטרים להודיע לה שהיא מעוכבת, וביקשו ממנה להתלוות אליהם מספר פעמים.

בשלב זה, שאר בני הבית החלו להתלהם ולהפריע לשוטרים, תוך שחלקם זורקים לעברם בקבוקי שמן מזכוכית שהתנפצו. השוטרים עצרו את אחד החשודים תוך שהוא מתנגד למעצר ותוקף אותם, ובתוך כך החליק על השמן, ושניהם נחבלו משברי הזכוכית.

השוטרים רשמו קנס לבעלת הבית והעבירו את החשוד לתחנת המשטרה, שם זומן צוות מד"א שמעניק לו טיפול רפואי.

לצערנו בשעה האחרונה מופצים ברשתות החברתיות פרטים מעוותים לחלוטין אודות המקרה בניסיון להכפיש את השוטרים ולהטיל דופי בפעילותם, זאת במקום לגנות את מי שהפר את התקנות ברגל גסה, לא נשמע להוראות השוטרים ותקף אותם. אנו רואים בחומרה רבה כל ניסיון לפגוע בשוטרים המבצעים את תפקידם כחוק למען בריאות הציבור."

קרדיט דוברות המשטרה.

השר לבט"פ אמיר אוחנה בתגובה לאירוע בגבעת זאב בירושלים: "‏צפיתי בכאב בתמונות מפיזור החתונה בגבעת זאב, והן אכן תמונות קשות ומצערות. אבדוק את האירוע באופן אישי ומעמיק. לא אחרוץ דין לפני שמלוא הפרטים יהיו בפני. ביקשתי מהמשטרה לקבל את כל המידע הרלוונטי במהירות ונוציא אותו לציבור בהקדם."

מ״מ מפכ״ל המשטרה: ״שוב אנו עדים לתקיפת שוטרים שמבצעים את תפקידם כלפי מי שמפר את החוק ברגל גסה. לצערי במקום שישמע גינוי חריף כלפי אלו המפרים את התקנות ופוגעים בשוטרים האוכפים אותן, יש מי שבוחרים להשתלח בשוטרים ולהכפישם. אני מגבה ומחזק את ידיהם של השוטרים הפועלים למען שמירת שלום הציבור ובריאותו, ומגנה את כל מי שמנסה לפגוע בהם ובפעילותם לאכיפת החוק. אני שב וקורא לציבור כולו לגלות אחריות ולשמור על החוק״.

תגובות לכתבה:

 1. אריה

  אל תצלם אם אינך יודע מינימום בצילום, פספסה את כל הפואנטה.

 2. סימור

  יש בחתונה למעלה מ 50 איש לא יאומן עושים צחוק מהמחלה ומהמדינה

 3. יג

  שוטרים אכזריים ביותר אילו התנהגו כך למפגינים היתה ניפתחת מיד וועדת חקירה

 4. בדוי

  זוועה בושה למדינת ישראל!!!

כתיבת תגובה: