‏ביום אישור ההסכם בממשלה: ראש הממשלה נתניהו שוחח עם יורש העצר של אבו דאבי

‏יורש העצר של איחוד האמירויות מוחמד בן זאיד שוחח בטלפון עם רה"מ בנימים נתניהו. השניים שוחחו על חיזוק הקשרים הבילטרליים, הצורך בשת"פ בין המדינות ופיתוח האזור. היום הכנסת אמורה לאשר את הסכם השלום שנחתם בחודש שעבר בבית הלבן. ראש הממשלה נתניהו ויורש העצר בן זאיד סיכמו להיפגש בקרוב.

ראש הממשלה נתניהו: "בסוף השבוע אני שוחחתי עם ידידי, נסיך הכתר של איחוד האמירויות, השייח׳ מוחמד בן זאיד. הזמנתי אותו לביקור בישראל, הוא הזמין אותי לביקור באבו דאבי.


אבל עוד קודם לכן אנחנו נראה כאן משלחת מאיחוד האמירויות ותצא משלחת נוספת שלנו לשם. אני מבטיח לכם שנקבל את המשלחת מאיחוד האמירויות באותו חום ובאותה התרגשות גדולה, כפי שהתקבלה המשלחת הישראלית באבו דאבי.

אנחנו דיברנו על שיתופי הפעולה שאנחנו מקדמים – בהשקעות, בתיירות, באנרגיה, בטכנולוגיה ובתחומים נוספים.

אנחנו גם נשתף פעולה וכבר אנחנו משתפים פעולה במאבק נגד מגפת הקורונה. זה כבר קורה, זה יקרה בהיקף הרבה יותר גדול. זה מאוד יסייע לנו לצלוח את המגפה.

ההסכמים הללו מבטאים את השינוי הדרמטי שחוללנו במעמדה של ישראל באזור. מדינות ערב רוצות לעשות איתנו שלום, כי הן רואות איך הפכנו את ישראל למעצמה. הן רואות גם איך אנחנו עומדים מול איראן, לפעמים לבד, מול כל העולם.

הן מבינות שאנחנו יכולים לסייע להן בהרבה מאוד תחומים. הם רואים שישראל לא רק שאינה נטל ואינה אויב – היא בעלת ברית חיונית בכל זמן, בייחוד בעת הזאת. אין לי ספק שבקרוב נראה הסכמים עם מדינות ערביות ומוסלמיות נוספות."אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: