"התנהגה באנטישמיות": עובדת ערביה מביה"ח הדסה ירקה וכיבתה את נרות השבת – ופוטרה מעובדתה

בשבת האחרונה שהו ישראל ושולמית שירן במחלקת פלסטיקה בהתאוששות שלאחר ניתוח. ישראל מספר כי בערב שבת, בזמן הדלקת נרות שבת נתקלו השניים בהתנגות אנטישמית מצד עובדת בית החולים.

אחות ערביה, עם מסיכה אשר לא מכסה את פניהם קרבה אל נרות השבת ונר נשמה שהיה דולק במקום, ירקה ונשפה אל עבר הנרות וכיבתה אותם. ישראל שירן מספר כי בתגובה לשאלתו למה האחות נהגה כך היא צחקה בפניו וצעקה לעברו בנפנוף יד ואמרה "רוח רוח" (לך לך).

ישראל שירן, שהיה עד להתנהגות האנטישמית: "מדובר בהתנהגות אנטישמית שלא מביישת את הגדולים שבשונאינו רק שכאן מדובר בעובדת שלכם אשר התנהגה באופן מעורר שאט נפש וחלחלה ובחברותיה אשר צחקו ממעשיה השפלים – יריקה וכיבוי נרות שבת ונשמה בגסות וללא מורא, כאילו היא בעלת הבית. חשנו בושה עצומה והשפלה נוראית.


חשוב לנו לציין כי לאורך ימי האשפוז פגשנו בצוותים יהודים וערבים אשר כולם היו אדיבים, מנומסים ומכבדים ודווקא משום כך המקרה הזה מחייב לדעתנו פעולה מהירה, דרסטית ואפקטיבית מול העובדת (וחברותיה המצחקקות) לבל ישנו מקרים שכאלה".

בבית החולים הדסה גינוי את ההתנהגות העובדת והודיעו כי עבודתה תופסק מיידית: "בית החולים הפסיק את מיידית את עבודתה של העובדת. מדובר בעובדת משק ונקיון המועסקת דרך חברת קבלן והבוקר נמסר למעסיקה כי אינה יכולה להגיע יותר לעבודתה בבית החולים. אנו רואים בחומרה רבה את המעשה הנורא, ומדגישים כי אינו מעיד על כלל אלפי עובדיו של בית החולים, הפועלים מתוך כבוד זה כלפי זה וכלפי כל מטופל באשר הוא, כלפי סמלי אמונתו ומנהגיו. זוהי דרכה של הדסה ומי שאינו שותף לדרך זו – מקומו לא יהיה איתנו. אנו מתנצלים כמובן בפני כל מי שנפגע ממעשים חמורים אלו".

(צילום: ישראל שירן)

תגובות לכתבה:

  1. אזרח אמיתי

    למה לא מוגש נגדה כתב אישום? היא גם לא פוטרה באמת. העובדת קבלן תועבר למקום אחר.

  2. סימור

    התנהגות מבישה בושה וחורפה….

כתיבת תגובה: