מבצע "שבט אחים" יוצא לדרך: צפו בחניכת המחלקות הצבאיות לטיפול בחולי קורונה בביה"ח רמב"ם

מחלקות 'כתר' צה"ל ייפתחו היום (ראשון) כחלק ממבצע "שבט אחים", ויצטרפו למחלקות בית החולים רמב"ם בטיפול בחולי קורונה.

מחלקות הקורונה יופעלו על ידי כ-100 אנשי צוות רפואי צבאי הכוללים רופאים ורופאות, אחים ואחיות, חובשים, חובשות וסגל רפואי נוסף מתוך מערך הרפואה הצבאי הסדיר של חיל הרפואה.

במהלך השבוע החולף, עברו אנשי הצוות הרפואי הצבאי הכשרה מקצועית ומקיפה על ידי סגל הקריה הרפואית ברמב"ם, שהותאמה להנחיות משרד הבריאות. ההכשרה כללה תכנים עיוניים ומעשיים שהכינו את הצוותים לטיפול בחולי הקורונה העתידים להגיע למחלקות, באופן המקצועי והאנושי ביותר.

"זהו מסר מאוד חשוב למדינה, על שילוב הכוחות והיכולות למען משימה לאומית. צריך לעשות את כל מה שניתן כדי להציל חיים – זה או זה או כלום. מדובר במשימה בסטנדרט לאומי, ולכן החיבור של צה"ל למרכז רפואי מוביל כמו בי"ח רמב"ם הוא חשוב ביותר. השילוב בין חשיבה צבאית לאנשים עם ידע וניסיון מרמב"ם מסייע לבניית אמון בתוך המערכת ומחבר בין האנשים", הצהיר קרפ"ר, תא"ל פרופסור אלון גלזברג.

"מבצע 'שבט אחים' הוא שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי רמב"ם לבין צה"ל, אט"ל וחיל הרפואה. אנחנו מתחילים לטפל במחלקת קורונה צבאית. המטרה של המבצע היא לעזור למדינת ישראל בהתמודדות עם מחלת הקורונה – אנחנו בעצם מייצרים עוד מקומות אשפוז, כדי שמדינת ישראל תהיה יותר מוכנה להמשך", אמר אל"ם ד"ר ארז קרפ, מפקד רפואה בפיקוד צפון ומפקד בית חולים "שבט אחים".

צה"ל וחיל הרפואה הם חלק ממערך הבריאות הציבורית והלאומית ויסייעו למערך זה ככל שיידרשו לכך. צה"ל רואה במשימה זו שליחות וחשיבות עליונה ובעזרת סגלי הרפואה, שנבחרו בקפידה, נערכו למשימה במהירות יוצאת דופן, ותוך שיתוף פעולה הדוק עם בית החולים רמב"ם, יוענק הטיפול הרפואי הטוב ביותר לאזרחי מדינת ישראל.

במהלך היום סייר אדלשטיין בבית חולים רמב"ם, בבית החולים בני ציון ובבית החולים כרמל בחיפה.

אדלשטיין שיבח את העובדה שבית החולים הצבאי יורכב מאנשי רפואה בסדיר ולא מאנשי מילואים, כדי שלא יבואו על חשבון סד"כ הרפואה האזרחי.

לאחר מכן התייחס אדלשטיין לאסטרטגיית היציאה אותה יביא לאישור קבינט הקורונה ביום שלישי. בנוסף, דרש ממשרד האוצר לספק פיצוי מלא, "לא דמי כיס" לכל העסקים והעובדים שנפגעו מהסגר.

להלן דבריו: "ביום שלישי אציג מתווה של תקווה. התחלה של שחרור הדרגתי, בטוח ואחראי שיש בו כדי להשאיר את התחלואה נמוכה באופן שמערך קטיעת שרשרת ההדבקה יתפוס את הנדבקים. יש אפשרות לעשות זאת בתנאי שלא ניגרר לפופוליזם.

כולם רואים את הנתונים של ירידה מסוימת בתחלואה. אבל מי שיוצא בקריאות לפתוח באופן מיידי את הכל – הורס את הכלכלה ואת החיים של בני האדם, של מי שסבל מספיק. אי אפשר לפתוח ותוך כמה שבועות להביא לסגירה נוספת.

כשאנחנו מדברים על יציאה הדרגתית אנחנו אומרים לאותם אנשים: רוצים להבטיח שלא נדרוש שוב לסגור את העסק.

אנחנו כממשלה חייבים לדאוג שאותם בעלי עסקים ואנשים שהפסידו המון, יקבלו לא רק דמי כיס, אלא בזמן אמת פיצוי מלא. ובכוונתי להאבק למען זה. לא יכול להיות מצב שאנחנו דורשים הגבלות ואחר כך עצמאים ועסקים לא קיבלו את הפיצוי הנדרש. לא אתן למצב הזה להימשך.

יש נתונים מעודדים. כל השאר תלוי בכל אחד מאיתנו".

קרדיט: אריאל חרמוני.

תגובות לכתבה:

  1. שלמה מרציאנו

    כל מה שקורה אני מאשים את ראש חרא בכל מי שמת הוא אשם הביל את כולם שידע שהכל שקר מתו אנשים מבהלה יותר משקרונה

כתיבת תגובה: