תגובות

‏גנץ לנתניהו: "סיכול של אישור התקציב משמעו העדפת שיקולים אישיים על פני טובת האזרח"

במכתב חריף ששיגר בשעה האחרונה שר הביטחון בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו הוא דורש בצורה חד משמעית לקדם את תקציב המדינה, לאשר את תקנון הממשלה, לקיים את האחדות שהובטחה לאזרחי ישראל ולהציב את טובת אזרחי המדינה בראש ולא שום שיקול אחר.

עיקרי המכתב:
1. שיטת הקופסאות ללא תקציב היא פגיעה אנושה בכלכלת המדינה.
כלכלת המדינה במצב חירום ואזרחי ישראל זקוקים לודאות כדי להתמודד בעת המשבר.
2. כל סיכול של אישור התקציב משמעותו אחת: העדפת שיקולים אישיים על טובת אזרחי ישראל.
3. דורש ממך להנחות את משרד האוצר להכין הצעה לתוכנית כלכלית ולתקציב מדינה שתובא לאישור הממשלה והכנסת לא יאוחר מחודש דצמבר.
4. מרחק רב מפריד בינינו לבין הבטחת האחדות עליה חתמנו. ההתנהלות הממשלתית לא מאפשרת קיומו של ממשל תקין, דמוקרטי או ראוי לאזרחי ישראל.
5. קורא לך לאשר את תקנון הממשלה לאלתר, להנחות על קיום ישיבות ממשלה סדורות ולהתחיל בהסדרת המינויים השונים בשירות הציבורי המעוכבים זמן רב ללא הצדקה ויוצרים פגיעה בתפקודן של המערכות ההכרחיות לטיפול במשבר הקורונה.


מצורף המכתב המלא:

הליכוד אמרו בתגובה: "כחול לבן ממשיכים לעסוק בפוליטיקה קטנה כדי להסיט את האש ממפלגתם המתפרקת, בזמן שראש הממשלה נלחם בקורונה. נשמח אם גנץ יפתור את הבעיות הפנימיות שלו, אך לא באמצעות חרחור ריב שיוביל את ישראל לבחירות.

בנוסף לכך, כחול לבן מסתירים מהציבור עובדה פשוטה: הליכוד וכחול לבן כבר הסכימו ביניהן וחוקקו חוק להעביר את תקציב 2020 במהלך חודש דצמבר, ובמקביל להתקדם בהכנת תקציב 2021. זו הדרך לייצב את הכלכלה. כמו כן, בשעה שכחול לבן מתלוננים וכותבים מכתבים על עצירת המינויים, הם אלה שעוצרים את המינויים בעצמם, על ידי כך שהם מסרבים לקיים את וועדת המינויים המשותפת עם הליכוד, כפי שסוכם בהסכם הקואליציוני.


ראש הממשלה העביר יותר תקציבים ממנהיגים אחרים בעולם ויש לו רקורד מוכח בבניית כלכלת ישראל, לעומת כחול לבן שלא העבירו תקציב מימיהם. ראש הממשלה ימשיך לעשות מה שנכון למדינה ולא לפופוליזם של כחול לבן. מוטב שכחול לבן יפסיקו לחרחר ריב שיוביל לבחירות ויתגייסו למאבק המשותף בקורונה."

(צילום: אלעד מלכה)


תגובות לכתבה:

  1. עמי

    הליכוד כל הזמן מגיב. לגנץ לברק לניסנקורן לבנט אבל מבחינתו לא עושה כלום רק מגיב ומביא את המדינה לאבדון ללא דרך חזרה

  2. בתיה

    עוד פארטנר כזה ואבדנו בלגנץ אתה שותף בממשלה תהיה אחראי

כתיבת תגובה: