‏בג״ץ דחה את הבקשה לדיון נוסף בהחלטה שלא להרוס את בית המחבל שרצח את עמית בן יגאל

למרות הדרישה הגורפת במערכת הפוליטית ובקשת היועמ״ש לממשלה בעקבותיה – בית המשפט העליון דחה את הבקשה לדיון נוסף בהריסת בית המחבל שרצח את עמית בן יגאל הי״ד.

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות כתבה בהחלטה כי ההלכה "הייתה ונותרה כי מודעותם או מעורבותם של בני משפחה במעשי המפגע, הגם שהיא נושאת משקל, אינה מהווה בשום אופן שיקול המכריע את הכף".


מארגון בצלמו נמסר: "בגץ הרס סופית את שארית הרתעה ונתן פרס לטרור ולחמאס. בגץ קבע סופית בתי מחבלים לא ייהרסו ובכך גרם למחבל הבא לא לחשוש או להסס. החלטת בגץ תגרום לפיגועים רבים. ניכר שנשיאת העליון החליטה סופית לפגוע בביטחון ישראל הן בקביעת הרכבים שמתנגדים להרס והן בהחלטה שגוייה זו. נפעל להעברת חוק בכנסת הקובע שניתן להרוס בתי מחבלים כבר במושב הקרוב."

תנועת "אם תרצו" אמרו בתגובה: "משיכת הזמן של הנשיאה חיות במתן החלטה בנוגע לדיון חוזר בנושא הריסת בית המחבל היא אצבע בעין למלחמה בטרור של ממשלת ישראל. רציחתם של לא מעט אזרחי ישראל כולל זו של לוחם גולני עמית בן יגאל הי"ד הייתה יכולה להימנע לו שופטי בג"ץ לא היו פוסקים לטובת משפחות המחבלים ובכך פוגעים שוב ושוב בהרתעה הישראלית ומונעים ממערכת הביטחון להרוס בתי מחבלים. נשיאת בית המשפט העליון מוכיחה שוב עד כמה היא מנותקת. פסיקה זו היא אות קלון למערכת המשפט".

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט אמר: "החלטת בג"צ שלא להרוס את בית רוצחו של הלוחם עמית בן יגאל ז"ל מבטאת אטימות קיצונית ופוגעת פגיעה מהותית ביכולת צה"ל להרתיע מחבלים עתידיים מלרצוח ישראלים. ההחלטה הזו מחלישה את המאבק הצודק והאפקטיבי נגד הטרור. את הרוע אי אפשר לנצח בהחלטות מנותקות מהשטח ומהמציאות. החלטה רעה זו תחייב פעולה של המחוקק כדי להשיב לישראל את ההרתעה וההגנה על חיי אזרחי ישראל וחיילי צה"ל".


תגובות לכתבה:

  1. שרה

    לכבוד השופטת חיות כנראה שאין קשר לשכול … כל מחבל ישמח מאוד על ההחלטה שלה .. תירוץ נפלא המשפחה לא ידעה ולא הייתה מעורבת …. בושה וחרפה להחלטה ההזויה …

  2. בתיה

    עצם העובדה שהביאו לעולם מחבל רוצח ההורים שלו חייבים לשאת את העונש מה לא ברור כאן לא רצחו אותו במלחמה אלא בדם קר איזה בית משפט זה ואיזו שופטת היא?

  3. יג

    אני.קורא.לימין.להפסיק.לדבר.אלא.לחוקק.כבר את פסקת ההיתגברות בשביל שבגץ יצא כבר מהחיים הפוליטיים ויפסיק לחפש לישלוט על הכנסת

כתיבת תגובה: