אדידס מחלקת זוגות נעליים בחינם? אל תיפלו בפח

שוב זה חוזר והגיע גם לארץ: הודעה שרצה הבוקר ברשתות החברתיות בזה הלשון: "WOW!🎉חגיגת יום השנה של אדידס אדידס מציעה 3100 נעליים, חולצות טריקו ומסכות חינם לכולם.

הוראות קבלה: 1. כל אחד מכם יכול להשתתף רק פעם אחת. 2. כמות מוגבלת, כל הקודם זוכה. 3. אירוע זה אינו עולה דבר "

מקורה מהודעה שמסתובבת משנת 2018 בין וואטסאפים, ולשונה "אדידס מעניקה 5,000 זוגות נעליים בחינם לרגל חגיגות 93 שנים לחברה. קבלו נעליים חינם כאן". (במקור: Adidas is giving away 3000 Free Pair of Shoes to celebrate its 93rd anniversary. Get your free shoes).

קודם כל, אדידס לא תחלק לכם נעליים חינם. ואם כן – זה לא יהיה באתר מפוקפק שהיא מפיצה בוואטסאפ.

הלינק נראה אמנם אמיתי, אבל יש נקודה מתחת ל a – מה שאומר שזה לא האתר הרשמי של אדידס.

בעמוד הרשמי של אדידס נמסר אז כי מדובר בתרמית, ואין לחברת אדידס כל קשר להודעה הזאת.

צילום: חדשות כל העולם.

במקרים רבים מדובר בווירוס שיכול לתקוע את הטלפון\מחשב ולבקש כופר, לכרות ביטקוין על חשבונכם, או לגנוב מכם פרטי אשראי.

במקרה הזה, מדובר באיסוף מידע לצורך פרסומות: אתרים מהסוג הזה שמבטיחים 'זכייה' (פיקטיבית) במוצר מבקשים תמורת הזכייה הזו פרטים אישיים. עולם הפרסום צמא למקורות מידע ובמידה וחלקתם את הפרטים האישיים שלכם איתם – תהפכו ליעד פרסום איכותי יותר. את הנעליים אף אחד לא יקבל, אבל פרסומות מעיקות? כן.

אז מה עושים?

לא לוחצים על הלינק. מוחקים את ההודעה בשביל שלא תקליקו בטעות. מוחקים הודעה אם שלחתם למישהו ומתנצלים בפני מי שכבר שלחתם להם את הההודעה. הקלקתם? מילאתם פרטים? אין הרבה מה לעשות חוץ מלהיזהר מספאם ומיילים חשודים אחרים שיגיעו אליכם.

כאשר אתם מקבלים הודעות מסוג אלו, תנהגו בחשדנות, ולעולם אל תמסרו פרטים אישיים באינטרנט, אם לא ידוע בוודאות כי מדובר במקור אמין.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: