השרה ‏‏גילה גמליאל מגיבה: ״ייתכן שטעיתי בשיקול דעתי, מתנצלת בפני הציבור ואשלם את הקנס הנדרש״

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל מתנצלת על שהפרה את הסגר ונסעה לטבריה לקראת יום כיפור, שם התפללה בבית כנסת ונדבקה בנגיף הקורונה.

השרה גילה גמליאל: "פעלתי במגבלות הסגר כדי להמשיך בפעילותי הציבורית השוטפת ולאור היותי במקביל אם לבנות קטנות, והרצון שלי לשלב בין השניים. אני מבינה שבתקופה זו שבה קיימת חשיבות רבה לשמירה על אמון הציבור בהנחיות הממשלה, טעיתי בשיקול דעתי והיה מקום לנהוג אחרת. אני מבקשת להתנצל על כך בפני הציבור, ומודיעה שאשלם את הקנס הנדרש".


מטעמה נמסר כי טרם הסגר השרה ובעלה קיבלו החלטה משפחתית לשהות בטבריה בדירה עם משפחה הגרעינית, כפי שנוהגים במהלך השנה ובחגים, וביצעו זאת בהתאם להנחיות המאפשרות ״יציאה ממקום שהיה קבוע אחד למשנהו״.

השרה התפללה בבית הכנסת ביום הכיפורים לפי המתווה שפירסמה הממשלה תוך הקפדה על עטיית מסיכה. בניגוד לנטען, השרה שיתפה פעולה באופן מלא בחקירה האפידמיולוגית של משרד הבריאות.

לפי הדיווחים, כ-20 מתוך מתפללי בית הכנסת חלו בקורונה.

‏נתניהו בפתח ישיבת הקבינט התייחס לפרשיית גילה גמליאל ואמר: "כולנו מחויבים לקיום הכללים, גם לגבי התקהלויות וגם לגבי שאר הכללים הקשורים בשגרת הקורונה. זה כולל שרים ושרות, חברות וחברי כנסת, כל נציגי הציבור. בעניינה של השרה גמליאל אני מציע לחכות עם המסקנות עד שתסתיים הבדיקה שמתקיימת עכשיו במשרד הבריאות. אני חושב שזה הדבר הנכון לעשות, כדאי לפעול לפי נתונים ובדיקות ולא לפי דיווחים ראשוניים, ואני מציע כאן להמתין, בקרוב מאוד נקבל את התמונה המלאה."

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המטרה של כל חקירה אפידמיולוגית היא לאתר מגעים פוטנציאלים העלולים להידבק ולסכן אנשים נוספים, ולבודד אותם. כל מידע שאינו קשור לאיתור מגעים אינו רלוונטי לחקירה, ואינו מתועד במסגרת החקירה. החקירה של השרה גמליאל הסתיימה. השרה שיתפה פעולה עם החקירה וכל המגעים ההדוקים הונחו להיכנס לבידוד."תגובות לכתבה:

  1. נינו

    חייבת להתפטר במיידי .זלזול בהנחיות וגם שקרים ממש לא יכולה להשאר בממשלה

כתיבת תגובה: