‏משפחתו של מדחת יוסף לראש מועצת שומרון יוסי דגן: "אם לא יתנו ליהודים לחזור לקבר יוסף אז על מה אחי נפל? על כלום"

אמש התקיים יום האזכרה ה 20 לחייל מג"ב סמל שני מדחת יוסוף, חייל דרוזי, שנלחם יחד עם חיילי מג"ב ביום הראשון לאוקטובר 2000 ונמנעו מלחלץ אותו עד שנפטר מאיבוד דם.

האירוע הקשה הזה והלחימה במקום התקיימה מספר ימים לאחר החלטת ההפקרה הנוספת של ממשלת ברק לנטוש את קבר יוסף.


ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיע לבית המשפחה בבית ג'אן לנחם את משפחתו והפתיע את ההורים כאשר העניק להם תעודת הוקרה ובה תמונה של קבר יוסף אז והיום בשם תושבי השומרון.

הביקור התקיים לאחר שהתקבל אישור מיוחד מהמשטרה להגיע לבית המשפחה והתנהל בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

לביקור הצטרפו ראש ישיבת עוד יוסף חי הרב יוסי אליצור, מנחם בן שחר רב בישיבה, אל"מ פארס עתילה שמלווה את המשפחה, וישעיהו בן פנחס קצין הבטחון המרחבי של איזור גב ההר במועצה אזורית שומרון שבזמנו היה תלמיד בישיבת קבר יוסף והכיר את מדחת יוסף.

חברי המשלחת מהשומרון התקבלו בהתרגשות גדולה עי בני המשפחה. יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר לבני המשפחה: "באנו לכאן, 20 שנה לאחר האירוע הנורא הזה, בכאב גדול, כדי לאמץ אתכם ללבנו. אנחנו לא יכולים לחבק אתכם פיזית אבל אנחנו מלאי אהבה אליכם וכואבים יחד אתכם. תושבי השומרון לא שוכחים את מי שהגן עלינו. הבן הגיבור שלכם, הגן וגם נפל בשמירה על המקום הקדוש ועל אותם התלמידים. אנחנו כואבים יום יום על האסון הזה. מה שקרה בקבר יוסף זה פצע פתוח של כל מדינת ישראל. אף אחד לא יכול להשתיק את זה. כולנו זוכרים יום יום את מה שקרה, ההפקרה גם של מדחת יוסף וגם של קבר יוסף היה אחד מרגעי השפל של מדינת ישראל. אנחנו כאן כדי לומר לכם אנחנו אתכם בצער, ובכאב. אנחנו יודעים שהכאב לעולם לא נרגע, רק מתגבר. אתם חלק מהסיפור של השומרון לתמיד, יש ברית דמים בינכם לבין תושבי השומרון, אנחנו באנו גם לומר לכם שאנחנו מאמינים שבעזרת השם נזכה לחזור לקבר יוסף, ישיבת עוד יוסף חי תחזור לפעול שם, דגל ישראל יתנוסס מעל קבר יוסף ונעשה יחד אתכם הנצחה ממלכתית וראויה לא רק בלב אלא גם בקבר יוסף.

אביו של מדחת יוסוף ציין בכאב כי עד היום לא הגיע ראש ממשלת ישראל דאז אהוד ברק שקיבל את ההחלטה לנטוש את החייל לנחם את המשפחה.


אמו של מדחת אמרה: "אמנם אנחנו מאמינים בגורל, אבל כואב לנו ואנו לא מבינים כיצד הפקירו את הבן שלנו".

אחיו של מדחת יוסוף מהדי הוסיף: "בשבילנו המקום הזה, שבו הדם של מדחת חלחל באדמה, זה מקום שלא נשכח. יוסף הצדיק הוא בדת שלנו, זה לא סוד שאנחנו צאצאי יתרו. אנחנו מאז קום המדינה החלטנו להלחם על דגל מדינת ישראל ואנחנו נמשיך לשרת אותה, כתף אל כתף. אבל קבר יוסף במיוחד חשוב לנו כמשפחה. אנחנו לא נוותר על להגיע לשם, ועל כך שתחזרו לשם. כי אם לא תחזרו לשם על מה נפל אחי? אם לא נותנים לעם ישראל להכנס לשם אז על מה הוא נפל? הוא נפל על כלום".

ראש ישיבת עוד יוסף חי הרב יוסי אליצור העניק להוריו מדחת יוסף מדליית זהב שעליה מוטבע ציור של קבר יוסף ואמר: "שכם היא עיר הברית ואנחנו רוצים למחוק את ההפקרה והחרפה של הבגידה בברית".

מנחם בן שחר: "הרבה צרות עברו על עם ישראל בגלל מכירת יוסף, ולכן אנחנו לא נשתוק עד שנתקן את מכירת יוסף ואת ההפקרה המבישה של הלוחם מדחת יוסוף. עם ישראל צריך לחזור לשכם בראש מורם ובלי להתנצל.


ראש מועצת שומרון דגן מעניק תעודת הוקרה למשפחתו של מדחת יוסף. קרדיט: רועי חדי.
משפחתו של מדחת מציגים את הקסדה בה נלחם בקבר יוסף. קרדיט: רועי חדי.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: