אשקלון: ‏גבר כבן 60 נהרג כתוצאה משריפה בדירה

בעקבות הודעות שהגיעו למוקד 102 של מחוז דרום על שריפה ודאית בדירה ברחוב אליעזר מילרוד באשקלון הוזנקו למקום מספר צוותי כיבוי.

לוחמי האש אשר הגיעו למקום זיהו כי מדובר בשריפה ודאית בקומה 4 מתוך 4 קומות והחלו מיד בפעולות סריקה לאיתור לכודים.


מדובר בדירה שמחולקת למספר דירות כשאר באחת מהן היה לכוד שחולץ ע"י לוחמי האש שמיד הועבר לטיפול מד"א במקום במצב אנוש ובהמשך נקבע מותו.

עדיין פועלים הצוותים במקום לאוורור העשן מהדירות וחוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל תחנת אשקלון החל בחקירת האירוע.

מפקד תחנת הכיבוי טפסר משנה שלום מכלוף אשר נוכח במקום מסר:" מדובר בדירה שמחולקת ל 3 דירות כאשר כל דירה הייתה נעולה וזה אילץ את לוחמי האש לפרוץ כל אחת מהן בנפרד בכדי לשלול לכודים. פעלנו מתוך הדירה וגם בעזרת מנוף גבהים לאחר שזיהינו לשונות אש ולכוד בתוך אחת הדירות. הלכוד חולץ במהירות בזכות נחישותם של לוחמי האש והועבר לידי מד"א שם לצערנו קבעו את מותו"

מדוברות מד"א נמסר כי "בשעה 16:38 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על שריפה בדירת מגורים בבניין בן 4 קומות ברחוב גיורא יוספטל באשקלון. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים על גבר כבן 60 עם כוויות בכל חלקי גופו ללא סימני חיים וקובעים את מותו."

איתי יפת חובש באיחוד הצלה מספר: "כשהגעתי לזירה הכבאים סיפרו לי שהם חילצו את הגבר מהדירה, מיד התחלתי בפעולות החייאה. אך למרבה הצער מותו נקבע במקום עקב אופי הפציעות מהן הקשות מהן סבל."


צילום: דוברות איחוד הצלה.

פראמדיק מד"א מתן דהן סיפר: "כשהגענו לבניין חברנו לכוחות הכיבוי שפעלו במקום וחילצו מתוך הדירה לחדר המדרגות בקומה האחרונה גבר כבן 60 מחוסר הכרה עם כוויות קשות בכל חלקי גופו. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו."

צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז דרום.

מאיר בוסקילה ומוטי שוב מתנדבי זק״א אשקלון שטיפלו בזירה: ״מדובר בשריפה שפרצה בדירה בקומה האחרונה בבנין בן 4 קומות, כשהגענו למקום ראינו את כוחות הכיבוי נלחמים בלהבות וחילצו מתוך הדירה אפופת העשן גבר כבן 60 שנלכד בתוך הבית כשהוא מחוסר הכרה וסבל מכוויות קשות בכל גופו. פראמדיק מד״א נאלץ לאשר את מותו במקום. טיפלנו בכבוד המת בזירה הקשה. נסיבות האירוע נחקרות ע״י המשטרה.״


צילום: דוברות זק״א.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: