קבינט הקורונה החליט: סגר מלא מיום שישי, הממשלה תתכנס הלילה לאישור ההחלטה

‏קבינט הקורונה החליט: סגר מלא מיום שישי, הממשלה צפויה להתכנס בשעה 22:30 לאשר את המהלך.

‏מתכונת הסגר עליו תצביע הממשלה: סגר מלא החל משישי עד מוצאי שמחת תורה למעט מפעלים ושירותים חיוניים. יתאפשרו הפגנות ותפילות בקפסולות של 20.

בתי כנסת ייפתחו רק לכיפור ורק במתווה שאושר לפי הגודל והכניסות.

ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "אם לא ננקוט בצעדים מיידים וקשים, אנחנו נגיע אל פי התהום. כדי להציל את החיים של אזרחי ישראל נדרש מאיתנו להטיל סגר מלא למשך שבועיים, מיום שישי הקרוב ועד מוצאי שמחת תורה. אחר כך נמשיך בשבועיים של סגר עם פחות הגבלות אבל אני אומר מראש זה תלוי בנתוני התחלואה. ככל שהמצב יאפשר נחזור לתכנית הרמזור ושגרת קורונה״.

דברי ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

השר אריה דרעי בתום ישיבת הקבינט: אנחנו נמצאים במצב חירום נוראי, עובדה שסוגרים את המשק, תפילות זה ההתקהלות היחידה שמותרת בגלל החשיבות. צריך לזכור שבפסח היו 700 חולים והתפללנו במרפסות עכשיו אנחנו עם 7000 חולים – פי 10 ונוכל להתפלל במנייני מהדרין במרחב הפתוח עם מסיכות.

מוקדם יותר כתב חכם שלום כהן שליט״א, נשיא מועצת חכמי התורה במכתב: ״המוגדרים בסיכון יתפללו אך ורק במקומות פתוחים, והאחרים ישתדלו ויתאמצו ככל האפשר להוסיף ולקיים מניינים במקומות פתוחים או בבתי הכנסת בקבוצות מועטות״.

לשון המכתב: הנה קרב ובא יום הכיפורים הגדול והנורא ובעוונותינו אנו בימים אלו נמצאים רבים אשר נושאים את הנגיף אשר פשט בעולם ובארץ ישראל אשר עיני ה׳ אלוקיך בה מראשית השנה ועד אחרית שנה, ועלולים לסכן את האחרים ובפרט את אלו שרגישים ביותר להסתכן מן הדבר הזה, על כן חובה על כל אלו המוגדרים בסיכון להתפלל את תפילות יום הכיפורים אך ורק במקומות פתוחים ששם הסכנה מועטת ופחותה, והאחרים ישתדלו ויתאמצו ככל האפשר להוסיף ולקיים מניינים במקומות פתוחים או בבתי הכנסת בקבוצות מועטות, ובכל גוונא חובה על כולם להקפיד ולהחמיר במשנה זהירות ושמירה הנדרשת למנוע הידבקות וסכנה מדין ׳ונשמרתם מאוד לנפשותיכם׳.

וה׳ ית׳ יעזרנו על דבר כבוד שמו ויקבל תפילותינו ברצון לבער המגפה והמשחית מעלינו ומעל כל עמו ישראל ונזכה ביום הנשגב לחיתום הדין בחסד וברחמים לשנה טובה ומבורכת בביאת גוא״צ בב״א.

תגובות לכתבה:

  1. אלון

    למה הפגנה למה לאשר מדינה מטומטמת כל הקורונה באה מהפגנות מה זה נותן.
    שבתל אביב שמים פס על הממשלה.
    ביבי לך הביתה

  2. שי שרעבי

    מה לגבי יציאה כמה מרחק אם בכלל?

כתיבת תגובה: