‏ראש השנה בסגר, ניסיון רצח אישה במצפה רמון | כותרות השבת והחג

אישה פונתה בערב שבת והחג ממצפה רמון לבית החולים כשהיא במצב אנוש לאחר שבעלה ככל הנראה ניסה לרצוח אותה, היא נותחה במהלך הלילה ומצבה קשה ויציב. בעלה בן ה-41 נעצר בחשד לתקיפה של אשתו.

צה"ל עצר ארבעה חשודים שחצו את גדר המערכת מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. על החשודים נמצאה סכין, וכוחות צה"ל תחקרו אותם במקום.

מירית הררי, רעייתו של שדרן הרדיו דידי הררי, הלכה לעולמה בגיל 52 לאחר מאבק ממושך בסרטן הלבלב. הררי, שמכהנת גם כיו"ר הוועד המנהל של סח"י – סיירת חסד ייחודית, הותירה אחריה בעל, שלוש בנות ושני נכדים.

2,044 קנסות חולקו על יציאה מהבתים בניגוד לתקנות הסגר ביממה האחרונה. בסכך הכול, ניתנו 2,802 קנסות, בהם גם 629 על אי עטיית מסיכה ו-37 בגין הפרת חובת בידוד. מפרוץ המגיפה חולקו 226,231 דוחות.

דו”ח בסך 5,000 שקלים ניתן למסעדת “ניסו” בשוק הפשפשים ביפו, בעקבות הפרת תקנות הקורונה. על פי הודעת המשטרה, “בתוך המסעדה שהו כעשרה סועדים ומחוצה לה שהו כ-40 נוספים בניגוד מוחלט להנחיות ותוך הפרה בוטה של הסגר”. במשטרה הורו לבעל המקום לסגור את המסעדה לאלתר.

משרד הבריאות מעדכן כי ביום שישי אובחנו 5,299 נדבקים חדשים בקורונה בישראל. מניין המתים מהנגיף מזנק ועומד על 1,226, (30 נפטרים מכניסת השבת והחג) עליה בחולים במצב קשה והמונשמים – מספר החולים במצב קשה עומד על 604, מהם 165 מונשמים. מספר החולים הפעילים הוא 49,927.

שיא תפוסה של 87 חולים נרשם היום (ראשון) במחלקות הקורונה במרכז הרפואי לגליל שבנהריה. בהם כמחצית מהחולים מוגדרים במצב קשה, וארבעה אף מונשמים.

מחלוקת במשפחת המלוכה בערב הסעודית מונעת כינון יחסים דיפלומטיים עם ישראל. לפי הדיווח, יורש העצר מוחמד בן סלמאן תומך בייסוד קשרים כלכליים עם ישראל ושיתוף פעולה מול איראן, בניגוד לעמדתו של אביו, המלך סלמאן. עוד דווח כי המלך "זעם" על הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות.

סוכנים פדרליים תפסו מעטפה שהכילה רעל מסוג ריצין בדרכה לבית הלבן. המעטפה נתפסה נתפס במתקן ממשלתי שסורק מכתבים שיעדם הבית הלבן והנשיא דונלד טראמפ. המעטפה נשלחה לבדיקה, שאישרה שהיא הכילה ריצין.

שופטת בית המשפט העליון בארצות הברית, רות ביידר גינזבורג, הלכה לעולמה בגיל 87. בית המשפט אמר בהצהרה כי "גינזבורג, אלופת זכויות נשים שהפכה לסמל של ליברלים אמריקאים, נפטרה מסיבוכים ואחרי מאבק במחלת הסרטן".

פגישה מכרעת תתקיים היום באבו-דאבי בין בכירים מאיחוד האמירויות, ארצות הברית וסודאן בעניין הסכם נורמליזציה בין סודאן לישראל ההערכה היא שאם ארצות הברית תקבל את בקשותיה של סודאן לסיוע, הודעה על כינון יחסים עם ישראל עשויה להתפרסם בתוך ימים.

שר החוץ, גבי אשכנזי, הודה לארה”ב על מדיניותה הנחושה במועצת הביטחון, בהובלת הנשיא טראמפ ומזכיר המדינה, פומפאו, למניעת הסרת אמברגו הנשק מעל איראן: “אני קורא לכל מדינות העולם להתייצב לצד ארה”ב, להימנע ממכירת אמל”ח לאיראן ולאכוף את הסנקציות במלואן”.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: