‏יו"ר ועדת החוקה: הממשלה תאשר להגדיל את טווח הגבלת התנועה ל-1,000 מטר

יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר הודיע לפני זמן קצר: "בעקבות הדיונים בוועדה יש הסכמה מצד הממשלה וזה ייכנס במשאל הטלפוני, להגדיל מ-500 מטר ל-1000 מטר את מגבלת היציאה למרחב הציבורי. אני מודה לשר הבריאות לרה"מ ורה"מ החלופי. הסגר יהיה סגר ולא יהיה נוח. עם כל הקושי זו בשורה טובה וחשובה. לא ידוע לי על החמרות כרגע".

קרדיט סרטון: דוברות הכנסת.

הממשלה נענתה לדרישת חברי הוועדה להגדיל את מגבלת היציאה למרחב הציבורי מ-500 מטר ל-1000 מטר והתקנה תיכנס לתוקף (לאחר שתאושר בממשלה) יחד עם שאר תקנות הסגר מחר ב-14:00 למשך 14 יום; 8 ח"כים תמכו ו-5 התנגדו.

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר אמר בתום ההצבעה: "ההרחבה ל-1000 מטר היא דבר נכון וחשוב. יש ביקורת בכל הציבור והסגר לא קל לאף אחד. החיים של כולם הולכים להשתבש. אנחנו חייבים לקחת אחריות על עצמנו ואני קורא לכל האזרחים שננסה לעבור את זה יחד כדי לקצר את הדרך. אני בטוח שכול חברי הוועדה מצטרפים לקריאתי זו למרות הביקורת. אני מקווה שלא נגיע להחמרות נוספות אם תהיה משמעת עצמית".

8 תמכו בתקנות: יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) וחברי הכנסת שלמה קרעי, אריאל קלנר (הליכוד), צ\מיכך וונש תהלה פרידמן, עינב קאבלה, איתן גינזבורג (כחול לבן), מיכאל מלכיאלי (ש"ס).

5 התנגדו: חברי הכנסת אוסאמה סעדי, עופר כסיף (הרשימה המשותפת), קארין אלהרר, יואב סגלוביץ' (יש עתיד תל"ם), אלי אבידר (ישראל ביתנו).

קרדיט סרטון מההצבעה ודברי הסיכום: דוברות הכנסת.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: