הממשלה אישרה את הצעת גלנט: מוסדות החינוך יישארו פתוחים עד יום שישי

רגע לפני ישיבת הממשלה: ‏בעקבות הלחץ של השר גלנט – הממשלב אישרה שמערכת החינוך תיסגר ביום שישי ולא ברביעי. במגזר הציבורי יעבדו רק עובדים חיוניים, במגזר הפרטי יצמצמו ל-30% מסך כל העובדים. תהיה קיימת מגבלת 500 מטרים.

שר החינוך יואב גלנט צייץ בחשבון הטוויטר שלו: ״מודה לראש הממשלה ולחבריי השרים על אישור הצעתי להמשיך בלימודים עד יום ו׳, ערב ראש השנה. ילדי ישראל הם העתיד שלנו – אמשיך לדאוג לבריאותם ולחינוכם״.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין בפתח ישיבת הממשלה: "מכניסתי לתפקיד הובלתי יחד עם ראש הממשלה לפתיחת המשק תוך התוויית "תו סגול" בהידברות עם ענפי המשק השונים. אבל בד בבד דרשתי לקיים אכיפה אגרסיבית, אפקטיבית ובלתי סלחנית. לצערי, זה לא קרה. עכשיו אין מנוס מקיום סגר. הבאנו הצעה. ממש לא אהיה מאושר כשהיא תאושר. זהו יום קשה מאוד למדינה. אבל היא הצעת אין ברירה.

ולכן אני מבקש שיהיה ברור – מלבד שינויים קוסמטיים כאלה ואחרים, לא אאפשר משא ומתן על התכנית. אני אומר כבר בתחילת הדיון בצורה ברורה – אם התכנית לא תתקבל אמשוך אותה ולא אביא תכניות חלופיות. הקורונה היא לא עניין פוליטי ולא עניין לפופוליזם. היא עניין של חיים ומוות. אני מציע לכל מי שטוען שאפשר אחרת, לעשות סיורים בבתי החולים, במחלקות הקורונה, ולראות את המצב."

עוד אמר שר הבריאות אדלשטיין: "ביקשתי ממזכיר הממשלה שטרם הבאת הצעת משרד הבריאות להצבעה בממשלה שיתייעץ איתי. אם יהפכו את התכנית לגבינה שוויצרית אמשוך את ההצעה. המשמעות תהיה שהחל מיום שלישי הקרוב לא תהיה כל הגבלה על הציבור. זו תהיה אמירה של הממשלה שהיא בוחרת בדוקטרינת "הידבקות העדר". המחיר יהיה כמה אלפי מתים. לא אתן יד לכניעה ללחצים רק כדי למצוא חן בעיני אנשים כאלה ואחרים".

השר כץ נגד אדלשטיין: ״משרד הבריאות לא נערך כראוי למרות שקיבל את כל המשאבים הנדרושים להתמודדות עם תחלואה בהיקפים גדולים בהרבה מזו הקיימת כעת, ולכן אנחנו צריכים כעת לקבל החלטות קשות. יש צורך ליעל את מערכת האכיפה, כדי למנוע הפרות ולאפשר למשק להמשיך ולפעול״.

‏שר הפנים אריה דרעי בישיבת הממשלה שדנה בסגר כללי: "יש לאפשר לחזנים ובעלי תקיעה בשופר, תנועה חופשית ובלתי מוגבלת לנוע ממקום למקום. כן יש להיערך למכירת ארבעת המינים, ולאפשר שעות למכירת ארבעת המינים תוך שמירה קפדנית על הנחיות משרד הבריאות".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: