‏הסכם שלום עם בחריין, ישראל נערכת לסגר כללי | כותרות השבת

הבית הלבן מסר כי שר החוץ של בחריין עבד אל-לטיף אל-זיאני יחתום בשבוע הבא על הסכם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת, במקביל להסכם לנרמול היחסים שייחתם בשבוע הבא בוושינגטון בין ישראל לאיחוד האמירויות הערביות. יועצו המדיני של מלך בחריין חלאד בן אחמד אל-חליפה אמר כי כינון היחסים עם ישראל משרת את הביטחון, והיציבות במזרח התיכון. "זהו מסר חיובי כלפי העם בישראל ולפיו שלום צודק וכולל עם העם הפלסטיני הוא הדרך הטובה ביותר והוא משרת את האינטרסים האמיתיים של כל עמי האזור", אמר יועצו של המלך. מוקדם יותר, שתי המדינות הודיעו כי הסכימו לכינון היחסים בינהן.

חמאס תקף את הסכם נרמול היחסים בין ישראל לבחריין. "ההסכם הוא התעקשות ליישם את סעיפי עסקת המאה שמחסלת את הסוגיה הפלסטינית", נמסר. מוקדם יותר, הודיע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי ישראל ובחריין הסכימו לחתום על כינון היחסים בינהן.

ארגון חיזבאלה גינה את הודעת בחריין על החלטתה לנרמל את יחסיה עם ישראל. זאת, לאחר שאמש הודיעה הנסיכות על כוונתה לכונן קשרים דיפלומטיים מלאים עם ירושלים.

ארגון "הדגלים השחורים" הודיע היום כי מחר תתקיים מחאה בנתב"ג נגד נסיעתו המתוכננת של ראש הממשלה בנימין נתניהו לארצות הברית, לצורך חתימה על הסכמי נורמליזציה עם בחריין ואיחוד האמירויות. לפי הההודעה, המחאה תכלול שיירות רכבים והפגנה מחוץ לשדה התעופה החל מהשעה 14:00. "רגע לפני כניסה לסגר, במקום להתמודד עם האסון שהמיט, נתניהו בורח לארבעה ימים של קמפיין בארצות הברית", נכתב. "בזמן שאנחנו לא מבינים את ההנחיות ונאנקים תחת המשבר המחריף – הוא יהיה בקוקטיילים הזויים. מנהיג אמיתי היה נשאר לשמור ולחזק את עמו, אבל נתניהו עסק בחיפוש אחר מטוס פרטי עבורו, אישתו והבן המסית".

שריפה פרצה במגרש גרוטאות סמוך לאולמי "דאוד" בכפר יאסיף שבגליל המערבי. עשרה כלי רכב בוערים במקום, ארבעה צוותי כיבוי פועלים למניעת התפשטות השריפה לעסקים הצמודים. ישנו חשד כי השריפה נגרמה מהצתה.

צילום: דוברות כב"ה חוף.

המתווה של קבינט הקורונה לצמצום התפשטות נגיף הקורונה שיובא לאישור הממשלה, יכלול סגר מלא מיום שישי, ערב ראש השנה, בשעה 6:00 בבוקר. מערכת החינוך צפויה להיסגר ביום רביעי. לפי מתווה זה יותרו תפילות בשטח פתוח בקבוצות של עד 20 בני אדם.

מדו"ח שבועי שהגיש משרד הבריאות לוועדת החוץ והביטחון עולה כי מ-1 ביולי ועד היום התבקשו כ-978 אלף אנשים להיכנס לבידוד. בשבוע האחרון נכנסו לבידוד 164,655 איש. מספר המבודדים הגבוה בישראל ביחס למדינות אחרות מוסבר בעובדה שישראל היא המדינה היחידה שעושה שימוש בכלי דוגמת זה של השב"כ לאיתור מגעים של חולי קורונה עם אחרים.

‏צעיר נהרג בהתהפכות כלי רכב סמוך לבית ג’אן שבגליל העליון.

‏רוכב קטנוע בן 21 נפצע בינוני מפגיעת רכב בחולון.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

כ-60 אלף מטיילים פקדו השבת את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. מטיילים רבים ראו את החצבים שפורחים ברחבי הארץ.
בין האתרים הבולטים: גן השלושה עם 1900 מטיילים, קיסריה וירקון תל אפק עם 1700 מטיילים בכל אחד מהאתרים, עין גדי וחורשת טל עם 1500 מטיילים בכל אחד מהאתרים.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: