״חרדים לא עולים ברכבת״: צפו בסרטון מתחנת רכבת בת ים שמסעיר את הרשת

אדם שהתחזה לעובד רכבת ישראל נכנס למתחם תחנה רכבת בבת ים ואסר על זוג חרדי להכנס לרכבת: ״חרדים לא עולים ברכבת״. האדם עוכב על ידי כוחות המשטרה. ‏רכבת ישראל הגישה תלונה במשטרה.

זמן קצר לאחר התקרית ברכבת ישראל פורסמה הודעה מטעם עיריית בני ברק, שהבהירה כי היא זו שעומדת מאחורי פברוק התקרית: "הבוקר, סערו הרוחות מסרטון שהתפרסם ובו כביכול פקח מטעם רכבת ישראל מונע מחרדים לעלות לרכבת. שעה קלה מאוחר יותר, התפרסם כי הסרטון מבוים במסגרת מאבקה של עיריית בני ברק בהדרת תושביה מתוכנית המטרו. קברניטי העיר הופתעו לשמוע על כך ופנו לבירור מול הספק שנבחר לקדם את המאבק החשוב, שפעל בחוסר רגישות בביצוע המחאה."

ראש העיר, הרב אברהם רובינשטיין מסר בתגובה לפרשה: "צר לי על האופן בו התרחשו הדברים, בפרט צר לי על הפגיעה בשמם הטוב של עובדי הרכבת ומשרד התחבורה. שרת התחבורה, חה"כ מירי רגב, הנה ידידת אמת של העיר הפועלת רבות לסיוע לתושבי העיר, ובימים אלו ממש מקדמת מהלך תחבורתי רחב היקף לשדרוג מהפכני של מערך התחבורה בעיר. אין כל קשר בין מאבק המטרו לעובדי רכבת ישראל או לשרה רגב, ואני מתנצל בפניהם על עוגמת הנפש."

מרכבת ישראל נמסר: "בדקות האחרונות הופץ סרטון בו נראה אדם עם אפוד צהוב עומד על רציף תחנת רכבת ומנהל דין ודברים עם נוסעים. יובהר כי האדם אינו מועסק על ידי רכבת ישראל או חברות הנותנות לה שירותים כלשהם. האדם הורחק מהתחנה על ידי צוותי הרכבת באופן מיידי. הרכבת תשקול צעדים משפטיים כנגדו".

מהמשטרה נמסר כי "מבדיקת שנערכה במשטרה עולה כי הסרטון הינו מבויים. מדובר באנשים שצילמו את עצמם, כאשר אחד מהם מביים מצב שבו מונעים מאדם שהתחפש לחרדי להיכנס לרכבת. ככל שרכבת ישראל תבקש להתלונן, הנושא ייבדק."

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ תא״ל מיל׳ מירי רגב בדף הפייסבוק: "הזדעזעתי לראות את הסרטון המזעזע והקשה מרכבת ישראל. הנחיתי לבצע תחקיר מיידי של הנושא. אמירות כאלו והתנהלות כזו לא יהיו בבית ספרי. מתחקיר ראשוני שערכתי מול מנכ״ל רכבת ישראל עולה כי לא מדובר בעובד רכבת ישראל אלא במתחזה שנכנס למתחם התחנה ועוכב על ידי כוחות המשטרה. הנחיתי את מנכ״ל הרכבת לבדוק כיצד מתחזה הגיע לרכבת והצליח להתחזות לעובד רכבת ולפגוע בציבור. דבר שאסור שיתרחש."

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי: "שוחחתי עם מיכאל מייקסנר מנכ"ל 'רכבת ישראל' והוא מגנה בחומרה רבה את המעשה שעשה האדם על דעת עצמו. מראות שכאלו מצמררים ומחרידים ונובעים מההסתה הפרועה שיש בשיח ציבורי כנגד החרדים. אני מודה על התנצלות. יחד עם זאת, לא נעבור לסדר היום על מקרים ומראות שכאלו כלל".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד: "‏יצאה אומנם הודעה כי מדובר במתחזה, אבל מה עם הפקח הרישמי שהיה במקום? עציץ? יש למצות את הבדיקה עד תום. אלו פירותיה הבאושים של ההסתה כלפי הציבור החרדי מבית היוצר של ליברמן ולפיד.

תגובות לכתבה:

 1. מעניין

  כל אדם יכול לעשות כרצונו בתחנה ????
  אז מחר יבוא מישהו אחר ויאסור על נשים להיכנס …
  ומחרתיים על יהודי

  איש הישר בעיניו יעשה

 2. יהודה

  הבן אדם נראה לא שפוי

 3. אלעד

  אם כך אז גם מחבל יכול לבצע פיגוע באופן כזה

  1. אברהם

   זהו המדינה נכנסה למהלך של השמדה עצמית

 4. אברהם

  זהו המדינה נכנסה למהלך של השמדה עצמית

כתיבת תגובה: