מנדלבליט לנתניהו: "הטענה שפרקליטות המדינה קבעה אי פעם כי אבו אלקיעאן הוא מחבל – טענת כזב"

היועץ המשפטי לממשלה מגיב לנתניהו בעקבות הטענה על טיוח של הפרקליטות: בחודש ינואר 2017, נפתחה במח"ש על פי הנחיית פרקליט המדינה דאז, עו"ד שי ניצן, בדיקה מקדימה בנוגע לאירוע הטרגי שהתרחש בעת פינוי היישוב אום אל חיראן, במהלכו נהרגו תושב המקום – יעקוב אבו אל-קיעאן ז"ל, כתוצאה מירי, והשוטר ארז שאול לוי ז"ל, כתוצאה מפגיעת רכבו של אבו אל-קיעאן.

במסגרת העיסוק בנושא, עלתה בין היתר השאלה אם פגיעתו של המנוח בשוטרים הייתה "פיגוע" או שמא היה מדובר בתאונה לא מכוונת, שנגרמה כאשר למנוח לא הייתה שליטה על הרכב.

בהחלטתו המנומקת של פרקליט המדינה דאז, מיום 1.5.2018, שלא לפתוח בחקירה פלילית בנוגע לאירוע, נקבע בהקשר זה כדלקמן:

"בחומר שנאסף ישנן אינדיקציות מסוימות, לכאן ולכאן, לגבי נקודה זו. שירות הביטחון הכללי, אשר בין היתר, תחקר את הזירה בשעות הראשונות שלאחר האירוע, החליט שלא להמשיך בחקירת האירוע, תוך שהבהיר, על פי החומר שהיה בפניו באותה עת, כי אין ביכולתו לקבוע אם האירוע האמור היה 'פיגוע' אם לאו.

לאחר בחינת מכלול הראיות, דעתי היא כי לא ניתן להכריע בשאלה זו במידה גבוהה של ודאות. מכל מקום, שאלה זו אינה נחוצה להכרעה אם לפתוח בחקירה פלילית נגד מי מהמעורבים, שכן כאמור, אף אם הפגיעה אירעה שלא בכוונה, עקב איבוד שליטה של המנוח על רכבו, עדיין, אין הצדקה לפתוח בחקירה פלילית נגד מי מהשוטרים, אשר פעלו בתנאים מבצעיים לפי הבנתם את המציאות באותו רגע".

הטענה כאילו פרקליטות המדינה קבעה אי פעם כי מדובר ב"מחבל" היא אפוא טענת כזב.

היועץ המשפטי לממשלה דוחה בתוקף טענה זו, ובוודאי את הטענה כי הדבר (שכאמור מעולם לא קרה) נעשה חלילה כדי לפגוע בראש הממשלה.

לאירוע הטרגי באום אל חיראן ולבדיקה שנעשתה בעקבותיו אין ולא היה כל קשר לראש הממשלה.

טענות כאמור הן שקר וכזב, המצאת יש מאין, שכל תכליתן דה-לגיטימציה למערכת אכיפת החוק ולהחלטותיה בעניינו של ראש הממשלה.

תגובות לכתבה:

  1. ישראלי

    מנדבליט שכח מרוב השקרים שלו והכסת"ח שלו ושל הפרקליטות מזה לומר אמת כנראה הרופא צריך להחליף לו את הכדור מצהוב לאדום!!@ הוא לא מבין שהעם לא מאמין לו ולחבריו למילה שיוצאת מפיהם שהכל דיבורים זה דברי הכל ושקר שייעיין ממה פרקליטים שעובדים שם היום תחתיו ושעזבו מה הם אומרים היום בחוץ ויש עוד הפתעה בדרך!!!!!!!

כתיבת תגובה: