‏פרופ' גמזו, שר הבריאות וצמרת המשרד ייכנסו לבידוד לאחר שאיימן סייף ממטה ״מגן ישראל״ אובחן כחולה קורונה

מטה ״מגן ישראל״ מודיע: לפני זמן קצר אובחן איימן סייף – חבר במטה ״מגן ישראל״ כחולה בקורונה, ונכנס מיד לבידוד.

מחקירה אפידימיולוגית ראשונית עולה כי פרופ' גמזו וחברי מטה נוספים שהיו עימו במגע, יכנסו לבידוד בהתאם לנוהלים; זאת על אף צעדי הזהירות של עטיית מסיכה.

פרופ' גמזו ימשיך לנהל את המאבק בקורונה ממקום בידודו ובהזדמנות זאת מדגיש את החובה לזהירות עליונה והצורך להכנס לבידוד גם בחשיפה קלה כדי למנוע אפשרות הדבקה.

ממשרד הבריאות נמסר: נוכח הימצאותו כחיובי לנגיף הקורונה של עובד "מגן ישראל", חקירה אפדימיולוגיות העלתה כי שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין וצמרת משרדו נכחו סמוך לחולה המאומת ולפיכך הם נדרשים להיכנס לבידוד.

מלבד השר, הבכירים הנוספים שייכנסו לבידוד:

סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש.
מנכ״ל משרד הבריאות-פרופ׳ חזי לוי.
ראש מטה שר הבריאות קובי צורף.
היועמ"ש של המשרד עו"ד אורי שוורץ.
פרופ׳ רן בליצר.
אלוף (מיל') רוני נומה ראש דסק חרדים.

איימן סייף, ראש דסק חברה ערבית ״במגן ישראל״ שנדבק בקורונה: "מאז שקיבלתי המינוי כאחראי על המאבק בקורונה במגזר הערבי לפני שלושה שבועות, יזמתי עשרות סיורים וביקורים בשטח בערים וכפרים אדומות, שבה אחוזי התחלואה גבוהים. ביקרתי במועצות מקומיות ובערים ונפגשתי עם המהיגום והאחראים, ועמדתי על כל הבעיות והצרכים מקרוב, וקישרתי אותם עם הדרג המקצועי והמשרדים השונים, כדי למצוא פתרונות לעצור את שרשראות ההדבקה במגזר. הימצאותי היומית בערים וכפרים שהם שמימדי התחלואה בהם גבוהים במיוחד, והדבר דומה לזירת קרב, מגביר את הסיכוי להדבקה. אחרי שחזרתי הביתה מיום עבודה קשה הרגשתי עייפות, נכנסתי לישון והתעוררתי עייף, לכן החלטתי לבצע בדיקת קורונה. היום קיבלתי את תוצאת הבדיקה והיא היתה חיובית. למרות שאני מקפיד ונוקט בכל אמצעי הזהירות, אבל בכל זאת נדבקתי. המחלה לא תמנע ממני להמשיך במאבק למען חיסולה של המחלה בכל האמצעים ובכל הכח. החברה הערבית כולה עומדת בפני מבחן קשה, בואו נגלה אחריות וציות להוראות להעלאת ערך החיים. עלינו לזהות את המסוכנות ולהתרחק ממנה, נתנהג באחריות ונעבור את המשבר בכמה שפחות נזקים."

תגובות לכתבה:

  1. שולה

    החלמה מהירה לחולים מקווה שיעבור מהר המגיפה הזאתבשורות טובות

כתיבת תגובה: