‏ליברמן בישיבת סיעה: "ההנחיות לא חוקיות, לא להתנהל לפיהן אלא לפי השכל הישר"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, בישיבת הסיעה:

"בימים האחרונים מדינת ישראל נמצאת באנדרלמוסיה. אנו שומעים אינספור דיבורים על סגר אבל מה שדרוש זה סדר!


לא יכול להיות שהחלטות קריטיות, כמו דחיית תקציב, פתיחת שנת הלימודים, או מגבלות בערים אדומות מתקבלות ברגע האחרון. שום דבר לא מתקבל באופן מסודר הכל בשלופים וכתוצאה מלחצים ומקומבינות.
לא יכול להיות שאזרחי מדינת ישראל יהפכו לבני ערובה של דרעי, ליצמן וגפני. החלטות קבינט הקורונה לא מתקבלות על סמך נתונים מדעיים, לא בשקיפות ולא באופן הגיוני.

דברי ליברמן.

למעשה, נתניהו הקריב את בריאות הציבור על מזבח שמירת הקואליציה ולכן כל ההחלטות שמתקבלות הן החלטות בלתי חוקיות בעליל.

אני מציע לציבור להתנהל בהתאם לשכל הישר ולא בהתאם להנחיות הממשלה.

יתרה מזאת, אני קורא לשלטון המקומי לקחת אחריות, למנות פרויקטור משלו ולנהל את המשבר לבד. הממשלה נכשלה כישלון חרוץ. בסופו של דבר מי שנמצא בחזית, מי שניצב מול הציבור יום יום אלו ראשי הערים.


הממשלה איבדה את אמון הציבור והיא לא ראויה לו, ולכן הדרך לטפל בבעיה כרגע זה באמצעות השלטון המקומי. יש לבטל את קבינט הקורונה, וברמה הממשלתית לרכז את כל הנושא בידי צה"ל ופיקוד העורף.

בנוסף, ערב ראש השנה חייבים להודיע על הורדת המע"מ ב- 10%, מ-17% ל-7% עד ראש השנה הבא על מנת להגביר את הצריכה הפרטית. אלו הצעדים שהייתי נוקט היום."

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר בתגובה לדבריו של ח״כ אביגדור ליברמן: ‏"ההתמודדות עם מגפת הקורונה היא מאבק של כולנו, יחד. קריאות לאי ציות אזרחי פוגעות בעקרונות המבטיחים את שלומנו, ואת שלום הציבור כולו, במיוחד ברגעי משבר. מנהיגים – אופוזיציה כקואליציה, אנא, הזהרו בדבריכם."

יו"ר הכנסת, יריב לוין אמר בתגובה: "הצטערתי מאוד לשמוע את הדברים שאמר יו״ר ישראל ביתנו, ח״כ ליברמן. כמנהיגי ציבור חלה עלינו חובה לנהל את הוויכוח הדמוקרטי בינינו באופן ראוי תוך שימוש בכל הכלים הפרלמנטרים, אך קריאה לאזרחים לעשות איש הישר בעיניו, באופן שייצור אנרכיה ויסכן את הבריאות של כלל אזרחי המדינה- היא חסרת אחריות. זהו ההיפך מהדוגמא האישית ומהמנהיגות הנדרשים מכולנו כדי להתגבר ביחד על המשבר."

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "ליברמן משחק באש. אנחנו צריכים אנשים מתחת לאלונקה, לא כאלה שיפריעו לנושאים אותה. ליברמן מתנהל בהפקרות ובחוסר אחריות תוך ניצול מצב שברירי מבחינה בריאותית וכלכלית. בושה".

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן: “קריאת ח”כ ליברמן למרי אזרחי ולאנרכיה, מהווה קו אדום מסוכן שמעיד יותר מכל על אובדן דרך ומצפן, מצד אדם שפשוט איבד כל ערך של אחריות ציבורית. מנסה לתאר אם נציג חרדי היה יוצא כך בקריאה רשמית להפקרות ופגיעה בהוראות החוק, איזו סערה ציבורית היתה קמה כאן”.

יושב ראש ש"ס, השר אריה דרעי, בפניה בשפה הרוסית לעולים מחבר העמים:

Обращаюсь к вам от всего сердца: не слушайте Либермана, не рискуйте своей жизнью и жизнью близких. Коронавирус не делает различий между светскими, религиозными и ультраортодоксами – все мы обязаны подчиняться указаниям. Либерман, число мандатов — это не главное в жизни, человеческая жизнь выше политики, возьмите свои слова обратно!

"אני פונה אליכם מעומק הלב, אל תקשיבו לליברמן ואל תסכנו את החיים שלכם ושל היקרים לכם,הקורונה אינה מבחינה בין חילונים לדתיים וחרדים וכולנו חייבים להישמע להנחיות.ליברמן, מנדטים זה לא הכל בחיים, חיי אדם הם מעל הפוליטיקה-תחזור בך!"

(צילום- מיכאל לוריה)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: