ניסיון פיגוע דקירה בצומת אריאל: מחבל נורה ונפצע לאחר מרדף – אין נפגעים

מחבל חמוש בסכין ניסה לדקור חיילים בכיכר אריאל ללא נפגעים ונתפס לאחר מרדף.

מחבל הגיע לעמדת החיילים בכיכר אריאל לכיוון העיר שלף סכין וניסה לדקור את החיילים, אך לא הצליח ונמלט.

שוטרים שעשו דרכם למרחב שומרון, הבחינו בחיילים שמבצעים מרדף אחר המחבל פרקו מהרכב והצטרפו למרדף.

אחד השוטרים שהבחין במחבל מסתתר בין השיחים, צעק לו מספר פעמים לעצור אך הוא המשיך במנוסה, השוטר חתר למגע ביצע ירי באוויר ומשלא נענה לקריאותיו לעצור ביצע ירי לעבר רגליו וניטרל אותו. אין נפגעים לכוחותינו.

השוטר שניטרל את המחבל אמר: "בכניסה לעיר אריאל הבחנו בחיילים שרצים לכיוון השיחים, מיד הבנו שמדובר באירוע חריג, פרקנו מהרכב ותוך כדי שמענו צעקות "המחבל דקר חיילת, המחבל דקר חיילת". חייל שהיה במקום צעק הוא רץ לכיוון השיחים, התחלנו לבצע סריקות יחד עם החיילים ותוך כדי הסריקות הבחנתי במחבל מסתתר בין השיחים, צעקתי לו בערבית מספר פעמים "עצור, עצור" הוא לא נענה לקריאותיי, ביצעתי ירי באוויר הוא המשיך בבריחתו ויריתי לעבר רגליו וניטרלתי אותו".

זירת הניסיון פיגוע, קרדיט: רועי חדי.

מדובר צה"ל נמסר כי "מחבל ניסה לדקור לוחמי צה"ל שפעלו במרחב. אין נפגעים לכוחותינו. כוחות צה"ל פתחו במרדף אחר המחבל, ביצעו נוהל מעצר חשוד שכלל ירי, ועצרו אותו. המחבל הועבר לחקירת כוהב"ט."

תיעוד ממצלמות אבטחה: המחבל נמלט מכוחות הביטחון.

תיעוד מעצר המחבל.

הסכין של המחבל.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בתגובה לנסיון הפיגוע זה עתה בצומת אריאל: "אני שולח מכאן בשם תושבי השומרון ועם ישראל כולו חיבוק חם וברכת חזק ואמץ לחיילות וחיילי צה"ל מהגדוד של פיקוד העורף, שמנעו פיגוע גדול והצילו חיים של אזרחים שמסתובבים ונוסעים כאן של החיילים עצמם של כל תושבי השומרון ואריאל במרחב.

מעצר המחבל. קרדיט: צבי סוכות.

כאן במקום הזה לפני שנתיים נרצח החייל גל קיידאן והרב אטינגר הי"ד, והטרור הזה ממשיך. אבל הוא מתגבר דווקא בזמן הזה ואני אומר לך מכאן אדוני ראש הממשלה שלא סתם יש בימים האחרונים פעם ועוד פעם נסיונות פיגוע כאן בגזרה, כאן במרכז השומרון. כי המחבלים של הרשות הפלסטינית מריחים חולשה ואדוני ראש הממשלה הם מריחים את החולשה של הממשלה שלך. ממשלת ימין שלא מחילה ריבונות, שמפחדת מארה"ב ומודיעה שאין בנייה. הצד השני מבין היטב את החולשה הזו ולא סתם יש לנו בימים האחרונים פעם אחר פעם נסיונות פיגוע באזרחים וחיילים כאן בשומרון. אני קורא לך אדוני ראש הממשלה תלמד גבורה מחיילי צהל שנמצאים כאן. תודיע על בנייה תודיע על ריבונות מה שימנע את הפיגוע אלה לא הבטונדות כאן אלא עוז ועוצמה. תלמד מהחיילים איך לעשות את זה".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: