‏סעודיה: נאפשר לטיסות בין ישראל לאיחוד האמירויות לעבור מעל שטחנו בקביעות

בעקבות בקשה רשמית של איחוד האמירויות, הודיעה ממשלת סעודיה כי תאפשר מהיום באופן קבוע לטיסות בין ישראל לאיחוד האמירויות לעבור מעל המרחב האווירי שלה.

גורמים המעורים בנושא אמרו כי המהלך בוצע גם בעקבות מאמצים דיפלומטיים של יועצו הבכיר של נשיא ארה"ב ג'ארד קושנר.


‏בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות הסעודית הרשמית מסר גורם ברשות התעופה האזרחית כי בעקבות בקשה איחוד האמירויות הוחלט לאפשר לכל הטיסות היוצאות מאיחוד האמירויות והנוחתות באיחוד האמירויות מכל מדינות העולם לעבור במרחב האווירי הסעודי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "במשך שנים אני עובד לפתוח את השמיים של ישראל מזרחה. בשורה גדולה הייתה לפני שנתיים וחצי כשחברת התעופה "אייר אינדיה" קיבלה אישור לטוס ישירות לישראל.

עכשיו, פריצת דרך ענקית נוספת – מטוסים ישראלים ומטוסים של כל המדינות יוכלו לטוס ישירות מישראל לאבו-דאבי, לדובאי ובחזרה. זה יוזיל את הטיסות, זה יקצר את הזמן, זה יפתח תיירות אדירה, זה יפתח את הכלכלה שלנו.

זה יעשה עוד דבר – זה יפתח את המזרח. כשאתם טסים לתאילנד או לכל מקום אחר באסיה, זה יגלח שעות ומחירים. בשורה ענקית לכם, אזרחי ישראל. אלה פירות השלום של שלום אמת. אני רוצה להודות לג'ארד קושנר ולשייח' מוחמד בן זאיד על התרומה החשובה הזאת של היום. יהיו עוד הרבה בשורות טובות."

שר החוץ, גבי אשכנזי: "פתיחת השמיים לטיסות מישראל מזרחה לאבו דאבי היא ניצן ראשון להתקדמות השיחות ולהסכם הנורמליזציה בינינו לאיחוד האמירויות. אני מאמין שהסכם הנורמליזציה יביא לשגשוג ויציבות באזור כולו ולכינון יחסים דיפלומטיים מלאים, בעיקרן פתיחת נציגויות, טיסות ישירות מישראל לאמירויות ולהסכמים בילאטרליים בתחומים רבים. אני מודה לנשיא ארה"ב על מאמציו לקידום תוכניתו שתביא לשלום ושגשוג במזרח התיכון ולנשיא איחוד האמירויות על ההחלטה האמיצה להוביל לשינוי אסטרטגי, כלכלי וביטחוני באזור כולו. אין ספק שהיחסים בין איחוד האמירויות לישראל יוצרים כבר כעת שינוי חיובי במזה"ת כולו והופכים אותו לבטוח ומשגשג יותר. אני מודה לראש ממשלת ישראל ולכל חברי המשלחת ההיסטורית שחזרה אתמול מאבו דאבי, ובמיוחד למנכ"ל משרדי, אלון אושפיז, שהיה בין מובילי המשלחת ועל האירוח היוצא דופן לכל חברי המשלחת.


שר החוץ, גבי אשכנזי אירח היום בלשכתו את שר החוץ הרומני, בוגדן אאורסקו, לחתימת הסכם לקידום פרויקטים בתחום החינוך, התרבות וספורט והקמת קבוצת עבודה משותפת לקידום יחסים כלכליים, רפואיים, טכנולוגיים והחקלאיים בין המדינות.

השר אשכנזי הודה לעמיתו הרומני ואמר: "ביקור זה משקף את היחסים המצוינים בין המדינות. רומניה היא אחת מידידות ישראל באירופה ואנו מעריכים מאוד את תמיכתה של רומניה בישראל בפורומים הבינלאומיים. אני קורא לכל המדינות להצטרף למאמץ האמריקאי להשבת האמברגו על איראן בכדי למנוע את מרוץ ההתחמשות האיראני ולדאוג לשימור היציבות באזור".


קרדיט: משרד החוץ.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: