ארבעה הרוגים ופצוע קשה בתאונה בין רכב פלסטיני לאוטובוס בכביש 55 סמוך לעזון

שני גברים ושתי ילדות נהרגו בכביש 55 סמוך לצומת הכניסה לעזון. כמו כן: צוותי העניקו סיוע ראשוני בזירת התאונה לפצוע קשה בן 40.

בשעה 18:08 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על ת.ד בין אוטובוס ישראלי קו 81 לרכב פלשתינאי בכביש 55 (עוקף עזון).

תיעוד רגע התאונה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה בסיוע כוח רפואה של צה"ל קבעו את מותם של 4 מנוסעי הרכב הפלשתינאי: מהם 2 גברים כבני 30 ו-50, אישה כבת 30 וילדה כבת 6 ופינו לבי"ח גבר כבן 40 במצב אנוש מחוסר הכרה. נוסעי האוטובוס נבדקו ולא נזקקו לטיפול רפואי.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

הפראמדיקים של מד"א קארין מושקוביץ ודרור ששון וחובש רפואת חירום במד"א עומר מדר סיפרו: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד. ארבע מנוסעי הרכב, בהם 2 גברים, אישה וילדה נלכדו ברכב שהיה מעוך ומופרק וגבר כבן 40 שחולץ ע"י עוברי אורח שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה. יחד עם כוח רפואה של הצבא שהגיע למקום הענקנו לפצוע ששכב על הכביש טיפול רפואי מציל חיים וביצענו בו פעולות החייאה והוא פונה במצב קריטי לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה. 4 נוסעי הרכב שסבלו מפגיעות רב מערכתיות היו ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רפואיות לא נותר לנו אלא לקבוע את מותם. נוסעי האוטובוס נבדקו ע"י צוותי מד"א בזירה ולא נזקקו לפינוי לבית חולים".

צילום: דוברות כבאות והצלה.

שמוליק אגסי ראש סניף איחוד הצלה לב השומרון מדווח מהזירה: "למרבה הצער נקבע מותם של שני גברים ושתי ילדות ששהו ברכב הפלסטיני. כמו כן בסיוע צוותי רפואל של צה"ל הענקנו סיוע לפצוע קשה מהרכב. צוותי חוס"ן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה הוזעקו לתת מענה לנהג האוטובוס שמעורב בתאונה".

רשף אופיר לוי מפקד משמרת תחנה אזורית שומרון, כבאות והצלה לישראל.

אלדד טובול מתנדב זק״א מחוז ש״י שטיפל בזירה: ״מדובר בתאונה עם מעורבות אוטובוס ורכב פרטי, כשהגעתי למקום ראיתי את הרכב הפרטי מרוסק לגמרי בחלקו הקדמי של האוטובוס, ארבעה מנוסעי הרכב נלכדו בתוך הרכב המרוסק. הנפגעים חולצו ע״י כוחות הכיבוי כשהם מחוסרי הכרה, במצב אנוש. צוותי מד״א נאלצו לקבוע את מותם של ארבעת הפצועים. בנוסף פינו מהזירה פצוע כבן 40 במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה לביה״ח בלינסון.״

צוות מורחב של מתנדבי זק״א מטפלים בכבוד המת בזירה הקשה, נסיבות האירוע נחקרות ע״י המשטרה.

צילום: דניאל אשל.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יצא כנגד מדיניות הלמ"ס אשר אינה סופרת הרוגים פלסטינים מה שמביא לכך שצמתים מסוכנים ביהודה ושומרון אינם מוגדרים מוקדי סיכון על אף שהיו צריכים להספר כך ובכך להציל חיים: "אנחנו מזועזעים וכואבים את המקרה הקשה ואובדן החיים המיותר, שנובע אך ורק מחוסר אחריות של הרשויות, וזלזול בחיי אדם ביהודה ושומרון הן של ישראלים והן של ערביי יו"ש. התרענו וחזרנו והתרענו ואנחנו ממשיכים לספור את המתים. יש לשקם בתוכנית חירום לאומית את הכבישים ביהודה ושומרון, להשקיע מיידית בתוכנית אב לטווח ארוך ביהודה ושומרון ומעל הכל להפסיק את המנהג המגונה והתמוה שלא לספור תאונות בהם מעורבים ערביי יו"ש. זוהי קלות דעת וזלזול בחיי אדם שאין להם מקום במדינה שמחשיבה את עצמה מערבית ומתקדמת. העובדה שתאונות בהם מעורבים ערביי יו"ש לא נספרים, מביאה למצג שווא של נתונים כאילו מדובר בכבישים בטוחים בזמן שברור לכל בר דעת שלא כך הוא ומונע תקציבים לשיקום הכבישים".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: