‏משלחת ישראלית ואמריקאית תצא בשבוע הבא לאבו דאבי בכדי לקדם את ההסכמים לשיתופי פעולה

בהמשך להכרזת ראש הממשלה בנימין נתניהו על הסכם השלום ההיסטורי בין ישראל לבין איחוד האמירויות, הנחה רה"מ נתניהו את היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל מאיר בן שבת לצאת בראש משלחת ישראלית מקצועית לאבו דאבי, בירת איחוד האמירויות לשם קידום הנורמליזציה בין המדינות.

המשלחת הישראלית תצא לביקור ביום שני הבא, ביחד עם משלחת אמריקנית הכוללת את רוברט אובריאן, היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ארד קושנר, יועץ בכיר לנשיא ארה"ב ואבי ברקוביץ', השליח המיוחד למו"מ בינ"ל.


השיחות באבו דאבי יתמקדו בדרכים לקידום שיתופי פעולה במגוון תחומים כגון תעופה ותיירות, סחר, כלכלה ופיננסים, בריאות, אנרגיה, ביטחון ועוד.

למשלחת יצטרפו נציגים ממשרדי ממשלה שונים ובראשם מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ שירכז את הנושא הכלכלי, מנכ"ל משרד החוץ, מנכ"ל משרד הביטחון, ר' רשות התעופה האזרחית ועוד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הנחיתי את ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן-שבת לצאת בראש משלחת ישראלית-מקצועית לשיחות באיחוד האמירויות בשבוע הבא. המשלחת הזאת תפעל, יחד עם צוות אמריקני ועם צוות מקביל של איחוד האמירויות, לקדם את השלום והנורמליזציה בן ישראל לאיחוד האמירויות.

זהו הסכם היסטורי. הוא יביא למנועי צמיחה. הוא יכול לעזור להביא לפריחה כלכלית בכלל, ובפרט בתקופת הקורונה. אני מקווה שמדינות נוספות באזורנו יצטרפו למעגל השלום.

אני מקווה שגם אתם אזרחי ישראל תוכלו לבקר בקרוב גם בדובאי, גם באבו דאבי. יש הרבה מה לראות שם".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: