תגובות

בשל הקורונה: מספר מצומצמת של אנשים נכנסו הלילה לקבר יוסף – וגילו השחתה וונדליזם

הלילה התקיימה כניסה מצומצמת לקבר יוסף על פי מגבלות משרד הבריאות.

בין הנכנסים היו: הרב אליקים לבנון, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, קצין ההגמ"ר רב סרן עזריאל פרלמן, ופלמח זאבי בנו של רחבעם זאבי (גנדי) הי"ד.


עם הכניסה מצאו המתפללים כי קבר יוסף וסביבתו הושחתו ע"י מחבלים. כיורים נותצו וכך החלונות בבית המדרש, הקירות חוררו ונשברו, התאורה הושחתה ובמקום נמצאו שאריות בקת"בים שככל הנראה הושלכו למקום.

"אנחנו נכנסים לכאן הלילה. ומבקשים להאיר באור גדול" אמר במקום יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "מכאן אפשר לדרוש מהממשלה, ללמוד מיוסף הצדיק גבורה, ללמוד מיוסף הצדיק לעמוד מול אומות העולם, ולהיות משביר לנהל גם מול אויבים וגם מול אוהבים. ליוסף הצדיק היה בוודאי הרבה פחות כח משיש לנתניהו מול ארה"ב עם המעמד של ישראל. עליו להחיל את הריבונות בצורה מלאה על כל הישובים, להביא תנופת בנייה ולהגיע למליון יהודים ביהודה ושומרון, להפסיק את הרמייה הזו, להפסיק את התרגילים והשטיקים. בצורה פשוטה ללמוד מיוסף הצדיק ולהחיל את הריבונות" עוד הוסיף דגן ואמר: "אי החלת הריבונות והנסיגה מריבונות היא שמביאה בסוף מקום לברבריות ולהשחתה בקבר יוסף".

הרב אליקים לבנון רב השומרון: "השערים לירושלים נמצאים בשכם, דרך שכם מגיעים לירושלים ומשם לכל ארץ ישראל, אנחנו היום במאבק גדול בכל מה שקשור להתגלמות הגאולה. אנחנו נלחמים על קיום תהליך הגאולה, בכל פעם יש עיכובים. יש ריבונות ואז אין ריבונות, מי שמוביל את התהליכים האלו הוא מי שנקרא אצלנו משיח בן יוסף. בסופו של דבר יבוא משיח בן דוד, והוא יאחד את הכל ולו אנחנו מצפים".

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בסיוע מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים בשומרון של המועצה האזורית שומרון ובליווי ואישור צה"ל וכוחות הבטחון.

דגן הודה למח"ט שומרון רועי צוויג, ולכוחות הבטחון שליוו את הכניסה.תמונות של הוונדאליזם בקבר יוסף, קרדיט: רועי חדי.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: