נס בירושלים: פעוט חולץ לאחר שהיה לכוד בין סורגים מחוץ למרפסת ביתו בקומה החמישית

הבוקר בסמוך לשעה 10 בבוקר, הוזנקו לוחמי האש לדירה ברחוב סורוצקין בירושלים, בעקבות דיווח על תינוק התלוי בראשו מסורגי מרפסת ביתו בקומה החמישית וכל גופו תלוי באוויר.
צוותי הכיבוי והחילוץ אשר הגיעו למקום במהירות, זיהו מיד את הילד הקטן כשהוא תלוי מחוץ למרפסת ובכל רגע יכול היה ליפול.

לוחמי האש הגיעו במהירות לתינוק הלכוד, וראו כי הילד הצליח להוציא את כל הגוף שלו מבין הסורגים ולמרבה המזל רק העובדה שהראש של התינוק לא עבר בין הסורגים הוא לא נפל מהקומה החמישית.


לוחמי האש ביצעו מיד חילוץ מהיר של התינוק באמצעות כלי חילוץ ייעודי וכירורגי לחילוץ מסורגים, כלי הידראולי הפועל בצורה שקטה ובטוחה לתינוק.
כל זמן החילוץ, איבטחו לוחמי האש את התינוק והרגיעו את הפעוט, לאחר שהוציאו את ראשו מבין הסורגים הרימו את התינוק מבעד למרפסת אל תוך הבית והעבירו אותו להמשך טיפול רפואי ובדיקות של מד"א.

רס"ר אסף צור מפקד הצוות שחילץ את התינוק: "דווח לנו על ילד קטן הלכוד בסורגי מתכת כשגופו תלוי ושמוט אל מחוץ למרפסת. הגענו תוך 2 דקות למקום, וראינו את הילד כשהוא תלוי בין שמים לארץ, ולמזלו רק העובדה שראשו נלכד בין הסורגים, מנעה את נפילתו מהקומה החמישית."

"ביצענו מיד חילוץ זהיר ומאובטח של התינוק הקטן מתוך הסורגים באמצעות כלי ייעודי לכך, ולאחר שהוצאנו אותו, העברנו את הילד בזהירות אל אנשי הרפואה במקום".


מוטי רייכמאן מתנדב 'צוות הצלה' מוסיף: "כשהגעתי למקום, נמצא פעוט כשהוא לכוד בסורגים שבביתו שבקומה 5. כל גופו של הפעוט היה מחוץ לסורגים וכמעט שצנח מטה. צוותי כב"ה פעלו בזהירות הנדרשת לחילוצו כשבכל רגעי הדרמה שנדמו כנצח היינו ערוכים למנוע את פציעתו. לאחר זמן קצר ואודות למיומנות הצוותים, הפעוט חולץ ללא פגע, נבדק רפואית והועבר לזרועות אמו שהודתה נרגשות לכלל הצוותים באירוע".

בארגון צוות הצלה שבים ומזכירים להורים לעשות הכל כדי למנוע תאונות בית ולהקפיד על תקינות הסורגים בבית ובכך לשמור על חיי הילדים היקרים מכל.

בענף ההסברה של כבאות והצלה לישראל מזכירים לציבור: יש להקפיד ולהתקין סורגים בטוחים ותקניים, כאלו שילדים קטנים לא יכולים להכניס את ראשם וגופם אליהם.

בכל מקרה של חילוץ, שריפה או סיוע חירום, התקשרו לטלפון 102 ולוחמי האש יגיעו אליכם במהירות.

(קרדיט צילומים: י.ר ובנצי ליזרוביץ -קול חי)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: