‏אוקראינה: נאסור כניסת מתפללים לאומן, ייתכן סגר על העיר בראש השנה

ממשלת אוקראינה הודיעה הבוקר כי בצל מגפת הקורונה והחשש מהדבקה המונית, העיר ומתחם הקבר, אליהם מגיעים עשרות אלפים מחסידי ברסלב ומתפללים נוספים מדי ראש השנה, תיסגר בפני אזרחים זרים, ואף ייתכן כי יוטל סגר כללי על אזור הקבר.

שר הפנים של אוקראינה, ארסן אבאקוב, אמר כי "בכל שנה מגיעים מאמינים לעיר אומן – בין 30 ל-50 אלף בני אדם – שמתפללים וחוגגים בעיר במשך שלושה ימים. המתכונת הזו, כשאנחנו מתמודדים עם מגיפת הקורונה, יוצרת סיכונים גדולים במיוחד להפצת הנגיף, לא רק בקרב משתתפי האירועים אלא גם עבור התושבים המקומיים".

הוא הוסיף כי "בשבועות האחרונות חלה עלייה משמעותית בהידבקות בקורונה באוכלוסייה באוקראינה, כמו גם במדינות אחרות. הגענו למסקנה שהמצב האפידימיולוגי במדינה ובעולם כולו אינו מאפשר קיום אירועים המוניים כמידי שנה, במיוחד אם מדובר בזרים המגיעים מחוץ למדינה ואין לנו שליטה על מצבם".

לדבריו, "הגענו להסכם דומה עם קהילות נוצריות, שביטלו אירועים המוניים, ואני מקווה להבנה גם מצד קהילה היהודית החסידית. אנחנו נאכוף את המגבלות שיוטלו באומן בכל האמצעים".

ראש עיריית העיר אומן, אולכסנדר צברי, הודיע מוקדם יותר, כי אם ממשלתו לא תאכוף את איסור הכניסה לעיר, הוא מתכוון לפעול "בכל דרך אפשרית", במטרה למנוע את הגעת המתפללים לתחומי עירו, לקראת ראש השנה, שיחול בעוד כחודש.

תגובות לכתבה:

  1. רפי לאופרט

    טוב שלפחות להם יש שכל ישר.

כתיבת תגובה: