בדרך ליום כיף בירושלים: מחבל השליך סלע על משפחה מראש צורים

מחבל השליך הבוקר (ב') סלע לעבר רכב של משפחה יהודייה סמוך לכפר הערבי תקוע בגוש עציון. אין נפגעים, אך נזק נגרם לשמשת הרכב. אב המשפחה הצליח להגיע לש.ג. הישוב תקוע, לשם הגיעה המשטרה, והגיש תלונה. בנוסף פנה האב למוקד האבנים של 'חוננו', שיעקוב אחר התלונה שהוגשה עד למיצוי הדין עם המחבל.


אב המשפחה וארבעת ילדיו, בני עשר, שבע, חמש ושנתיים, יצאו מביתם בראש צורים ל'יום כיף' בירושלים. האב תיאר "בעשר ושש דקות אמרתי 'תפילת הדרך', הוספתי גם "ותצילנו.. מתאונות דרכים ומחבלים". 20 שניות אחר כך אני רואה נער בן 17, עם חולצה חומה, מימין לכביש בעיקול של בית הספר. אני רואה שהוא מניף את היד והולך לזרוק סלע, ואין לי איך לחמוק".

האב הוסיף "ביתי בת העשר ישבה מקדימה, שלושת הילדים האחרים ישבו מאחור. שמענו בום, השמשה הקדמית נפגעה, ממש מול הבת שלי. כל הילדים נלחצו והתחילו לצעוק ולבכות". האב לא איבד את העשתונות, והמשיך בנסיעה תוך שהוא מתקשר למוקד.

המשפחה עצרה בש.ג. הישוב תקוע, לשם הגיעו שוטרים וכונני מד"א. אב המשפחה התלונן בפני השוטרים במקום ואף נסע למשטרת מוריה בירושלים להגיש תלונה. הוא קיבל אישור נזק עבור קבלת מס רכוש ואישור נפגע איבה.

אב המשפחה, שזו לו הפעם הראשונה שחווה פיגוע אבנים, התקשר גם למוקד האבנים של 'חוננו'. מוקד 'חוננו' ילווה את המשפחה מול הרשויות, יעקוב אחרי התלונה שהוגשה ויוודא כי חקירת הפיגוע תמוצה.

ארגון 'חוננו' שם לו למטרה להילחם בטרור האבנים, וקורא לכל מי שעבר פיגוע אבנים או בקבוק תבערה לפנות למוקד העמותה בכדי להביא את המחבלים לדין. עד היום ברובן המוחלט של זריקות האבנים לא נתפסו הזורקים, ובעמותת חוננו מקווים להוביל שינוי בנושא, הן באמצעות הדרכה לנוסעים ביו"ש והן באמצעות מעקב משפטי אחרי התלונות שהוגשו.

(קרדיט לתמונות: באדיבות המצלם)

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: