ארבע סייעות מ"גן הזוועות" ברמלה הואשמו במקרים רבים של התעללות ובתקיפת קטינים

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד רוחמה סעד (37), נירית שויד (46), ננה (חני) צאצאשווילי (50) ואורלי שרגני (37), סייעות ב"משפחתון של טולי" ברמלה, בגין ריבוי עבירות של התעללות בקטין, ותקיפת קטין על ידי אחראי.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד נעמי משאשה, בתקופה הרלוונטית הועסקו הנאשמות כסייעות בגן הפרטי "המשפחתון של טולי" ברמלה, המיועד לתינוקות ולפעוטות בין הגילאים 3 חודשים עד 3 וחצי שנים, והיו אחראיות על הטיפול בהם. בגן למדו בתקופה הרלבנטית 43 קטינים.
במהלך התקופה, עשו הנאשמות מעשי התעללות ותקיפה בעשרים ושישה קטינים, תוך שימוש בחפצים שונים. בין היתר, בכך שאחזו בהם בחוזקה; משכו בידיהם וברגליהם וגררו אותם; הרימו את הקטינים והטיחו אותם בחוזקה על מזרונים או על כסאות; סטרו לקטינים; השליכו חבילות מגבונים וצעצועים על הקטינים.בנוסף נהגו הנאשמות רוחמה סעד ונירית שויד להשפיל את הקטינים בכך שפיזרו חטיפים על הרצפה ואילצו אותם לאכול מהרצפה. כמו כן, נהגו להצליף בקטינים באמצעות חיתול בד.הנאשמות ננה (חני) צאצאשווילי ואורלי שרגני נהגו להאכיל את התינוקות בעודם ישובים בכיסא נענוע נמוך (טרמפולינה), תוך שדחפו את האוכל בכפית לפיהם של התינוקות, בניגוד לרצונם ובהתעלם מבכיים ולאחר מכן, נענעו נאשמות אלו את הטרמפולינה בחוזקה ואף הטו אותה אחורנית כך שראשם של התינוקות כמעט ונגע ברצפה.הנאשמות התעללו התעללות שיטתית בקטינים חסרי ישע, שנחשפה בשמונה מצלמות במשך תקופה לא מבוטלת של כחודש וחצי, בהיותן אחראיות עליהם. ההתעללות באה לידי ביטוי בין היתר בטיב האירועים; ריבוים של המעשים והקטינים הנפגעים; תדירותם היומיומית; גילם הרך של הקטינים, חלקם תינוקות של ממש; והיות הנאשמות האחראיות הבלעדיות על צרכיהם, בריאותם ושלומם. מכלול הנסיבות הפך את ההתנהלות המתעללת לשגרה אליה נחשפו כל 43 הקטינים ששהו בגן.בבקשת המעצר כתבה עורכת הדין משאשה כי: "…(הנאשמות) פגעו בתינוקות ובפעוטות רכים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל, וחלקם בשלבים הראשוניים של ההתפתחות השפתית, שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מהוריהם. כל זאת שעה שהמשיבות אמונות על שמירת שלומם הפיזי והנפשי של הקטינים והן פוגעות בהם שוב ושוב."

תגובות לכתבה:

 1. שירה

  מה שמוזר פה ש4 הגננות עם אותה מחלת נפש!! של סדיסטיות.. התאגדו יחד.. לאותו גן.. כשאף אחת מהן לא התעורר באיזה שלב שהוא רחמים או מצפון.. כך להתעלל .. מזעזע.. וקשה לצפיה.. פשוט נשמה חייתי בגוף אדם…- רחמי על התינוקות וגם על ההורים שנחשפו לפרשיה..

  1. מעניין מה יש להן לומר להגנתן ???

   ???

  2. חגית

   ממש נוראאאאאא לא מצליחה לקלוט את הזוועה זה פעוטון זוועטון מיפלצטון

  3. אירוס הארגמן

   לצערי אין מספיק פיקוח בגני ילדים…..עבודה בגן ילדים זאת עבודה קשה ושוחקת…בפועל צריכה להיות מטפלת על כל 5 ילדים אבל במציאות יש מטפלת אחת על 15 ילדים….

 2. אלמוני.

  התעללות. צריך לשלוח את הסייעות לגן חיות התנכי ויבנו להם כלוב משותף שכל אחת תאכל את השני הלוואי.

כתיבת תגובה: