תגובות

מחבלים משליכים מטענים ורימונים בגדר רצועת עזה

דיווחים בעזה על מאות (כ-900) מחבלים שמתאספים בקירבת הגבול ונערכים להקמת רעש והפרחת בלוני תבערה במסגרת מה שהם מכנים "תיזוזי הלילה/יחידות הבלבול"- אותה תופעה מוכרת משנת 2018.

‏במסגרת זו הושלכו מטעני נפץ חזקים ורימונים שנשמעו אל תוך שעות הלילה המאוחרות והפריעו לשנתם של התושבים בעוטף, חלקם אף מסכנים את כוחות צה"ל שבקירבת הגדר.


לאור הפרות הסדר הקשות, כוחותינו החלו להגיב בירי חי, 2 מחבלים נפצעו והועבר לבית החולים. בנוסף כוחותינו משתמשים בגז מדמיע וכדורי גומי.


על פי הודעת היחידה של פעילות הלילה נמסר כי הם יגיעו לגדר בתאריכים במקומות האלה:

צאת שבת 15/8/2020 מלכה.

יום ראשון 16/8/2020 בכל גבולות המזרח.

יום שני 17/8/2020 אל-בורייג'.

יום שלישי 18/8/2020 צפונית לבית לאהיה.

יום רביעי 19/8/2020 בחאן יונס.

יום חמישי 20/8/2020 ממזרח לרפיח.

בהודעה לתושבים בנחל עוז נמסר כי "אחרי כמה חודשים של הפסקה, חוזרת פעילות ההרעשה הלילית של תושבי עזה. בשעה זו כבר נאספים מפירי סדר, ואנו כנראה נתחיל לשמוע קולות נפץ שיימשכו במשך כמה שעות. צה"ל ערוך ויגיב במידת הצורך. כרגע אין הנחיות מיוחדות. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי ייתכן וגם הלילה תהיה תגובה של צה"ל לבלוני התבערה, כפי שהיה בלילות האחרונים. מאחלים לילה שקט ושבוע טוב, צוות הביטחון."

בהודעה לתושבי שדות נגב נכתב: "בשעות האחרונות נשמעו קולות הדי נפץ כתוצאה מפיצוצים פנימיים בתוך רצועת עזה. מדובר בפיצוצי מטענים שנועדו להפר את שלוותנו, לא נשקפת סכנה ואין שינוי בהנחיות. אנו נמשיך ונעדכן במידה ויהיו התפתחויות."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: