בתמורה לדחיית הסיפוח: ‏ישראל ואיחוד האמירויות הגיעו להסכם נורמליזציה בתיווך ארה״ב

‏ישראל ואיחוד האמירויות בהצהרה משותפת: הגענו להסכם נורמליזציה בתיווך אמריקני. ישראל דוחה את מהלך הסיפוח.

שליט איחוד האמירויות: בשיחה טלפונית עם טראמפ ונתניהו סוכם על עצירת תוכנית הסיפוח.

כמו כן הסכימו איחוד האמירויות וישראל על גיבוש מפת דרכים לשת"פ עד להגעה לכינון יחסים בילאטראלים.

‏ראש הממשלה נתניהו ימסור הצהרה הערב בשעה 20:00.

‏טראמפ צייץ: ״פריצת דרך אדירה היום! הסכם שלום היסטורי בין שני ידידינו הגדולים, ישראל ואיחוד האמירויות!"

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ: "אני מברך על ההסכם החשוב והמשמעותי ומודה בראש ובראשונה, לנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, ידיד אמת של ישראל יחד עם ראש הממשלה נתניהו ושייח' מוחמד בן זייד. ההסכם מבטא את הברית בין מדינות האזור המעוניינות בשגשוג ויציבות האזורית, ומדגיש את שאיפתה הנצחית של ישראל לשלום עם שכנותיה. אני בטוח שלהסכם יהיו השלכות חיוביות רבות על עתיד המזרח התיכון כולו ועל מעמדה של ישראל בעולם ובאזור. אני קורא למדינות ערביות נוספות לקדם את היחסים עםישראל בהסכמי שלום נוספים."

שר החוץ גבי אשכנזי: "היציבות במזרח התיכון, הרחקת איומים בטחוניים וקרוב הסכמים עם עמי האזור- אלו הם היעדים שלי ושל ״כחול לבן״.
הבשורה על נרמול היחסים עם איחוד האמירויות היא חשובה ומהווה פתח להסכמים נוספים.
אני מברך את ראש הממשלה נתניהו על ההסכם.‏
אני מודה לנשיא טראמפ ולעמיתי מזכיר המדינה פומפאו על תרומתם למהלך זה. אני מברך גם על ההמנעות מתכנית הסיפוח החד צדדית ומתחייב כי תכנית טראמפ המלאה והמאוזנת תידון בהמשך בהרחבה ובהתייעצות עם מדינות האזור."

ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחת טלפון בלשכתו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ועם יורש העצר של איחוד האמירויות השייח מוחמד בן- זיאד. צילום – קובי גדעון / לע"מ.

ראש מועצת בית אל שי אלון אמר בתגובה לדיווחים על כך שישראל הסכימה לדחות את ביצוע החלת הריבונות ביו"ש ובקעת הירדן תמורת נרמול יחסים עם איחוד האמירויות: "עשו על המתנחלים סיבוב. העתיד שלנו נמצא ביהודה ושומרון ובהחלטות אמיצות שיקבלו מנהיגינו. לא בהסכמים שהיום נחתמים ומחר לא שווים את הנייר עליו נכתבו. מכרו אותנו".

בכיר בליכוד: "השמאל הישראלי והעולמי תמיד אמרו שאי אפשר להביא שלום עם מדינות ערב בלי שלום עם הפלסטינים. שאין שום דרך אחרת חוץ מנסיגה לקוי 67, פינוי ההתנחלויות, חלוקת ירושלים, והקמה מדינה פלסטינית. פעם ראשונה בהיסטוריה שראש הממשלה נתניהו שבר את הפרדיגמה של ״שטחים תמורת שלום״ והביא ״שלום תמורת שלום״.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: