‏בג"ץ ביטל את הרס בית המחבל שרצח את הלוחם עמית בן יגאל ז"ל

בג"ץ ביטל את הרס בית רוצח החייל עמית בן יגאל בטענה לפגיעה במשפחת המחבל החפה מפשע.

בארגון בצלמו נמסר: "בג"ץ ריסק היום סופית את שארית ההרתעה. המחבלים יודעים שהם לא ייפגעו. אחרי שלפני חודשיים ביטל עוד הרס דומה של בית רוצח דביר שורק. יובהר שמראש שובצו שני שופטים שמתנגדים להרס בתי מחבלים מה שעשה את הדיון משחק מכור. אנחנו דורשים משר הביטחון להתערב ולדרוש דיון נוסף על שני מקרים הללו. ולמנוע בעתיד התערבות בגץ בפסיקות בטחוניות."

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה: ‏"זאת החלטה אומללה של בג״צ שסירב לבקשתנו להרוס את בית המחבל שרצח את חייל צה״ל עמית בן יגאל ז״ל, שהיה בן יחיד להוריו.
אני דורש לקיים דיון נוסף בהרכב מורחב.
אסור לתת רוח גבית לטרור. המדיניות שלי כראש ממשלה היא להרוס בתי מחבלים ואני מתכוון להמשיך בה."

מחבר הכנסת גדעון סער נמסר: "החלטה אומללה של בג״צ לבטל את צו ההריסה על בית המחבל שרצח את חייל צה״ל עמית בן-יגאל הי״ד. על המדינה לבקש דיון נוסף בהחלטה הפוגעת בהרתעה ובמלחמתה של ישראל במבקשי-נפשה. זה לא רק ביתו. זה המקום ממנו פעל ובצע את הרצח. ועדת החוץ והבטחון של הכנסת תדון בנושא, לבקשתי, ביום רביעי."

יו"ר הכנסת יריב לוין: "בג"צ פסק להרוס את בית משפחת בובליל בנתיב האבות בגלל חריגה של 7 ס"מ. בג"צ ביטל את צו ההריסה של בית המחבל שרצח את הלוחם עמית בן יגאל ז״ל. בית משפט גבוה לצדק או היכל של מוסר מעוות? רבים מאוד מאזרחי ישראל ישראל דורשים מערכת משפט מתוקנת. נמשיך להאבק עד שנשיב לבית המשפט את המוסר והצדק."

תגובות לכתבה:

 1. סוייטי

  איך בגץ יכול להיתערב כאשר המקום מחוץ לגבולות ישראל

 2. פ

  מדינת חרב

 3. שושנה מימון

  הלוואי שמילים אילו בכלל לא היו נכתבים בכלל אבל צדק הוא צדק וזה המעט שאפשר לתת לאבא שאיבד ביום בהיר את כל חלומו. ליבי עם כולם אבל מעבר להכל יש קודם כל צדק ולצערי זה לא צודק הביטול

 4. Aviram

  אוי למדינה שאלו הם שופטיו ואלה פרקליטיו . מקומם לא יכירנו בתוכנו . מחריבייך ומשנאייך ממך ייצאו . בושה וכלימה .בעיטה בעכוז לצדיק מזוז

כתיבת תגובה: