גבר כבן 30 חולץ ללא רוח חיים ב‏שריפה שפרצה במבנה בשכונת גאולה בירושלים

חמישה צוותי כיבוי והצלה פעלו בשריפה במבנה הנמצא ברחוב עבודת ישראל שבשכונת גאולה.

הצוותים חדרו למבנה הבוער ואפוף העשן הסמיך וזאת לאחר שנאלצו לפרוץ את הדלת הנעולה.


בתוך הדירה, איתרו לוחמי האש אדם שהיה לכוד בלהבות ובעשן, ומיד חילצו אותו לטיפול רפואי של מד"א כשהוא ללא הכרה.

בשעה 06:14 התקבל דיווח על שריפה בדירה, בקומת קרקע, בבנין מגורים בן 2 קומות, ברחוב עבודת ישראל, בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א, קבעו את מותו של גבר בשנות השלושים שחולץ ללא סימני חיים.

בדיווח של מפקד כבאות והצלה לישראל מרחב "האומה" בירושלים סגן טפסר אלי אדרי נמסר כי לוחמי האש השיגו שליטה בשריפה ומנעו את התפשטותה לכלל הבניין.

עוד דווח, כי לאחר שהפצוע חולץ מהאש ע"י לוחמי האש, ולאחר ניסיונות החייאה בשטח ע"י מד"א נקבע מותו של הפצוע במקום.

רב רשף מוטי מלמד מפקד משמרת בכבאות והצלה לישראל מרחב "האומה" שפיקד על האירוע: "הבוקר, דווח לנו על שריפה במבנה הנמצא ברחוב עבודת ישראל באזור שכונת גאולה.


הגענו למקום במהירות עם מספר צוותי כיבוי וזיהינו מיד את השריפה באחת הדירות במבנה ישן, שבתוכו היתה דירה קטנה שעל פניו נראית כדירה מאולתרת.

לוחמי האש נכנסו לתוך הדירה הבוערת תוך סיכון עצמי, ותוך זמן קצר מאוד, מצאו בתוכה אדם כבן 30 כשהוא ללא הכרה"

"חילצנו מיד את הלכוד לידי כוחות מד"א אולם, עקב הפציעות הקשות שהאיש ספג מהאש והעשן, נאלצו אנשי מד"א לקבוע את מותו של הפצוע בשטח"

פאראמדיקית מד"א, חוגלה ארז, סיפרה: "כשהגענו למקום, ראינו אש ועשן סמיך יוצאים מדירה בקומת הקרקע בבניין, כוחות הכיבוי פעלו במקום, ולאחר שהתאפשר הם נכנסו לדירה, שם אותר וחולץ אלינו, גבר בשנות השלושים, מחוסר הכרה, עם כוויות ושאיפת עשן רב, ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

מאיר אקער קמב״ץ זק״א ירושלים: ״מדובר בשריפה שפרצה בדירה בקומת קרקע בבנין בן 2 קומות בשכונת מאה שערים בירושלים, כשהגעתי למקום ראיתי דירה בוערת העולה בלהבות, כוחות הכיבוי חילצו מתוך הדירה שנשרפה כליל גבר כבן 45 שנלכד בתוך הבית כשהוא מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית, פראמדיק מד״א נאלץ לאשר את מותו במקום, מתנדבי זק״א טיפלו בכבוד המת בזירה הקשה. נסיבות האירוע נחקרות ע״י המשטרה.צילום: דוברות זק״א.

בכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים מציינים ומזכירים: "חל איסור לשנות מבנים למגורים שלא באישור ושלא עפ"י התקן, שינוי כזה במבנים יכול להפוך את המבנה בעת שריפה למלכודת מוות המונעת הימלטות מהירה והגנה על הדיירים במקום!בנוסף, התקנת גלאי עשן בבתים, הוכחה כמצילת חיים ואף מונעת במקרים רבים מאוד פגיעה קשה ברכוש ואת מניעת התפתחות האש עוד בתחילתה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: