משבר בקואלציה: ישיבת הממשלה השבועית לא צפויה להתקיים מחר

‏המשבר הקואליציוני: ישיבת הממשלה השבועית שתוכננה למחר (ראשון) צפויה להתבטל. זאת, בשל אי הסכמות בין הליכוד לכחול לבן על סדר היום של הישיבה, וברקע המשבר הקואליציוני סביב התקציב.

מהליכוד נמסר: "ישיבת הממשלה לא תתכנס מחר בשל סירובם של כחול לבן להעלות לסדר היום תוכנית סיוע כלכלית ממשלתית של ראש הממשלה ושר האוצר להתמודדות עם משבר הקורונה בהיקף של 8.5 מיליארד ש״ח, הכוללת בתוכה סיוע לאוכלוסיות בסיכון.

התוכנית תייצר כ-10 אלף מקומות עבודה חדשים במשק.

בתוכנית יועברו 700 מיליון שקלים בעבור הבטחת ביטחון תזונתי למשפחות מוחלשות ו-600 מיליון שקלים לטובת הארכת מענקי ההסתגלות לבני 67 ומעלה שהוצאו לחל"ת עד לחודש יוני 2021.

הליכוד דורש מכחול לבן שלא לסכל את העברת הכספים לאזרחי ישראל בעת הזאת של התמודדות עם משבר הקורונה.

מכחול לבן נמסר: "ישיבת הממשלה מחר לא תתקיים לאור התעקשות הליכוד לא לקיים את ההסכם הקואליציוני ולא לאשר את תקנון הממשלה המבטיח את יציבותה. זו לא הפעם הראשונה בה הליכוד לא עומד בהתחייבותו, וכל תירוץ אחר הינו שקר מוחלט לציבור הישראלי.

כחול לבן הודיעה לליכוד שכל הצבעה הקשורה בקורונה לא תסבול דיחוי ותעבור בהצבעה טלפונית.

לגבי תוכניתו של שר האוצר, מדובר בתוכנית בעלות של מיליארדים הנוגעת לטווח הארוך שטרם הוצגה במלואה וטרם גובשה סופית. הנסיון להעלות אותה מהיום למחר הוא לא יותר מאשר ספין לא אחראי.

אנו מצפים מהליכוד לעמוד בהסכם ולאשר את תקנון הממשלה שיאפשר את המשך היציבות שכל כך נדרשת בעת הזו.

תשעה מיליון אזרחי ישראל מצפים מהממשלה ליציבות ואמינות, וכחול לבן לא תסכים לערער זאת."

באחד הדיווחים נמסר כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש עם שרת העלייה והקליטה מטעם כחול לבן, פנינה תמנו שטה, במטרה לשכנע אותה "לערוק" ולעזור בהקמת ממשלת ימין צרה.

מוקדם יותר, ‏גנץ הבהיר לאנשיו: "לא אפנה את מקומי גם אם יהיו בחירות״.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: