נתניהו בקבינט הקורונה: "רמת התחלואה בישראל היא מהגבוהות בעולם – זה מגיע למספרים שאנחנו לא נוכל לעמוד בהם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח קבינט הקורונה: "רמת התחלואה בישראל היא מהגבוהות בעולם. אלה החדשות הרעות. החדשות הטובות הן שבשבועיים האחרונים בערך, אנחנו נמצאים ב"פלאטו", גם אחרי שמתקננים ומשנים את שינוי הבדיקה ומספר הבדיקות בסופי שבוע, עדיין אנחנו כנראה ב"פלאטו". שני הנתונים הנוספים – מספר החולים הקשים נטו, הוא מצטבר באופן איטי, לא באופן כזה שברגע זה הוא מאתגר את המערכת, ונשמע על כך מגורמי הבריאות שמשתתפים בדיון. הדבר השני, הוא שמספר המתים עולה. מספר המתים כרגע, בשבוע החולף, היה 68 וזה עולה. זה עולה במדינת ישראל, וזה יכול לעלות למספרים גדולים.

עכשיו, יש כאן שאלה גדולה: אנחנו מעריכים שאנחנו לא יכולים להישאר במספר כזה. קודם כל, הכתף הזאת (נתוני התחלואה) יכולה לעלות. היא תעלה אם מספר החולים יעלה, מהרמה הזאת מצבנו יהיה מאוד קשה. אנחנו רוצים להוריד אותו גם לרמה כזאת שנוכל לקטוע את שרשרת ההדבקה, מה שמאוד קשה לעשות כשיש לך אלפי חולים חדשים שמצטרפים למערכת מדי יום. צריך גם אמצעים דיגיטליים, וגם אמצעים אנושיים כדי לתפוס ולהתחקות אחרי שרשראות ההדבקה. זה מגיע למספרים שאנחנו לא נוכל לעמוד בהם.

אז במקביל לבניית היכולת לקטוע את שרשרת ההדבקה, אנחנו חייבים להוריד את מספר החולים.

אנחנו גם צריכים לקחת בחשבון שאנחנו בחודש אוגוסט, ובחודש ספטמבר אנחנו אמורים להתחיל את שנת הלימודים. הדברים האלה מתנקזים יחד למשימה הגדולה של הורדת עקומת התחלואה, תוך כדי בניית מכון קטיעה. אלו שתי המשימות הגדולות שלנו.

על כל הדברים האלה אנחנו שוחחנו באריכות – שר הבריאות, ראש המל"ל וכמובן פרופ' גמזו. היום פרופ' גמזו יציג את ההמלצות שלו".

תגובות לכתבה:

 1. רועי

  פשוט עוד קצת הפגנות צפופות של אנארכיסטים צפופים המצפצפים על כל כללי השמירה של ההדבקות, והכל יהיה בסדר. נגיע לגבהים חדשים. זכות לחיים לפני הזכות להפגנה. אבל כולם מפחדים מהמופרעים הואנדאלים שלא שומרים על שום כלל. באיזה בור תחתיות אנו נמצאים.

 2. ישראל

  דמוקרטיה שאינה יכולה לאכוף חוק וסדר , בייחוד בתקופת המגיפה הנוראית הזאת , מסכנת את בריאות הציבור.
  אירועי חתונות – לא , כי יש סכנת הידבקות בצפיפות.!
  בתי קולנוע – לא מפחד הצפיפות !
  תיאטרון – לא מפחד הצפיפות.!
  תפילות בבתי כנסת- אסור, כי הצפיפות מדבקת בקוקונה!
  הפגנות של אנשים צפופים , מיוזעים, צורחים, מרססים ברוק ובקצף זועם – מותר ?! למרות הסכנה הברורה להידבקות בקורונה!! אלפים שנמצאים בסכנת הידבקות , מעלים את הסיכון להדבק , חוזרים לביתם ומעלים את הסיכון להדביק את משפחותיהם – זה מותר ?? . .ומי שיגיד אחרת – הוא פאשיסט ,ביביסט ?? ,ההפגנות האלה באופן שהן מתנהלות , סכנה חמורה !!! ואי אפשר לאסור אותן כי זה "לא דמוקרטי ?!?" איזה שטויות !!מפחדים מהתקשורת ?….תשמרו על בבריאותנו!! זה קודם לכל ":חופש הדיבור " . ממשלה צריכה להפעיל תקנות לשעת חירום, ולאסור כל התקהלות צפופה מהסוג שהתיקשורת שמחה ל'דווח' עליה . שמחה , ואינה מזהירה ומתריעה מפני סכנת ההידבקות!!
  הנגיף הנורא הזה !

כתיבת תגובה: