ראש הממשלה ושר הבריאות במשל”ט הקורונה: ‏"בימים אחרונים הצלחנו לעצור את העלייה בתחלואה – זה לא מספיק"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין בביקור במשל"ט הקורונה במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר.

‏שר הבריאות אדלשטיין: "בימים האחרונים כבר ברור שהצלחנו לעצור את עליית הנגיף, הוכחנו שהאנשים שיושבים ליד השולחן הזה שעבודת צוות טובה וסיוע של אחרים אפשר להשיג הישג בשטח זה טוב אבל זה לא מספיק."

פרופ' רוני גמזו: "אנחנו נמצאים בקו כמעט יציב. לא נהיה פזיזים בהתרת מגבלות, ניישר קו איפה שהדברים לא סבירים, אבל לא נהיה פזיזים".

פרופ' גמזו הביע היום דאגה מהמתרחש במגזר החרדי. התקופה של בין הזמנים מסכנת את היציבות שהושגה. תחילת עונת החתונות והחזרה הביתה של תלמידי הישיבות עלולים להוביל להתפשטות הנגיף.

חשוב לשמור על ההתייצבות. זוהי אחריות של תלמידי הישיבות, המנהיגים שלהם והרשויות המקומיות.

המאמץ צריך להיות משותף לכלל המגזרים: חילוני, חרדי וערבי- כדי להוריד את מקדם ההדבקה. החלטות פזיזות של הקלות יחד עם משמעת לא מלאה ושאננות לקראת פתיחת שנה"ל וחגי תשרי עלולה להחזיר אותנו אחורה, לכן זו שעת מבחן. בשבועות הקרובים ידונו בהגבלת והסדרת ההגבלות במשק. פרופ' גמזו קושר את הסדרת ההגבלות וההקלות האפשריות בעבודה מקצועית מסודרת, הגדלת האכיפה וכל זה בכפוף להקטנת התחלואה כחלק מהחוזה החדש עם הציבור.

בשבועות הקרובים ידונו בהסדרת מגבלות במשק:
יום א' 02.08
בתי אוכל ומלון- התקהלויות בפנים ובחוץ
בתי תפילה
יום ג' 04.08
תרבות- הופעות והצגות, פסטיבלים וירידים, קולנוע, דרייב אין, כנסים ותערוכות.
יום ה' 06.08
פנימיות וישיבות
פארקי שעשועים, פארקי מים ומתקני שעשועים
יום א' 09.08
ספורט- אימונים, משחקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים בתום הביקור במשל"ט הקורונה: "אנחנו סיימנו עכשיו ישיבת עבודה, שר הבריאות, מנכ"ל משרד הבריאות, ראש המל"ל, וכמובן פרופ' גמזו. אנחנו מתכוננים להצגת ההמלצות של פרופ' גמזו מחר.

אנחנו מנסים לפעול בכמה צירים מרכזיים. בראש ובראשונה, קיטוע שרשרת ההדבקה. יש כאן שאלה של מודלים מתימטיים וסטטיסטיקה, אני לא אכנס לזה כרגע, אבל אני חושב שיש כאן כיוון נכון, הוא דורש שיתוף פעולה של האוכלוסייה – גם במסכות, גם בשמירת מרחק, בהיגיינה ובהימנעות מהתקהלויות.

היום היה יום חשוב. אנחנו פתחנו אותו בהחלטת ממשלה, לגבי פתיחת מערכת החינוך. זה מהלך מאוד מורכב, עם השקעה תקציבית ענקית. אתה עבדת על זה, יולי, עם שר החינוך ושר האוצר. אני אישרתי את המהלך הזה, הממשלה אישררה אותו. זה חשוב כדי להוציא את שנת הלימודים לדרך, זה חשוב מאוד לכלכלה.

דבר שני, היום התקבלו גם המענקים, מענק לכל אזרח. 99.57% מהילדים קיבלו את המענקים, מיליון ורבע משפחות. עוד 40 אלף עסקים קיבלו את הפעימות הקודמות שהבטחנו להם. הכסף מגיע, במקרה של המענק, ישירות לחשבון הבנק של האזרחים. זה רק חלק מהתוכניות המתמשכות שלנו לתמרץ את הכלכלה, להניע את הגלגלים של הכלכלה, משום שאלה שני הדברים החשובים: הבריאות והכלכלה.

אני ביקשתי גם מהמשרדים להביא לי תוכניות ארוכות טווח, בהן אנחנו נדון יחד עם רוני והצוות הזה, לגבי הנעת תחבורה, הנעת המשרדים השונים – כל האספקטים המרכזיים של תפעול המדינה, גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך – טווח ארוך זה שנה ויותר – כדי שנוכל להבטיח את המעבר המוצלח של הקורונה.

דבר אחרון, אנחנו קונים אופציות של חיסונים, שוחחנו גם על זה. אני לא יכול להגיד לכם שיימצא חיסון, אבל הסימנים כרגע נראים מעודדים, מוקדם מידי להגיד. אבל אם יהיו חיסונים, אני רוצה שלמדינת ישראל תהיה נגישות לחיסונים הללו. קודם כל לצוותים הרפואיים, לאוכלוסיות בסיכון ואחר כך כמובן ליתרת האוכלוסייה".

תגובות לכתבה:

  1. עמית

    ביבי אתה מלך ורק ביבי

  2. שוש

    שוש ביבי אתה המלך

כתיבת תגובה: