‏חמישה עובדים במרכז הרפואי לגליל בנהריה הותקפו באלימות ע"י בת משפחה של מאושפז שנפטר

אלימות קשה במרכז הרפואי לגליל: חמישה עובדים מהמרכז הרפואי הותקפו ע"י בת משפחה של אחד המאושפזים, עם קבלת הבשורה על מותו ביחידה לטיפול נמרץ כללי ונשימתי.

יצוין כי מדובר במקרה של נער בן 18 שסבל ממחלה קשה וטופל במקצועיות ובמסירות רבה ע"י הצוות המטפל במשך שבעה חודשים.


העובדים המותקפים הם שלושה אחים ואחיות (כולל מתאמת טראומה והשתלות של המרכז הרפואי), כוח עזר ואיש ביטחון.

טרם הוגשה תלונה במשטרה, והיא תוגש מחר.
המקרה החמור התרחש ביום חמישי האחרון, עם מותו של הנער ביחידה לטיפול נמרץ.

בעקבות ההתבשרות על מותו, התפרצה לפתע בת משפחה לעבר כמה מאנשי הצוות במכות ובגידופים. בין השאר היא חנקה עובדת כוח עזר, התנפלה באגרופים על אחד האחים ביחידה והיכתה את מתאמת הטראומה וההשתלות, שהגיעה באקראי כפי שהיא עושה מדי יום ביחידות לטיפול נמרץ.

מתאמת ההשתלות, איווה שטיינר, המשמשת אחות מזה 35 שנה במרכז הרפואי, נזקקה לקבלת טיפול רפואי בחדר המיון, לאחר שנדחפה באלימות והוטחה על הרצפה.

שטיינר: "זו חוויה קשה מאוד, שאני לא מאחלת לאף אחד. הייתי כמו עציץ עבורם שנמצא מאחורי הדלפק, והם הוציאו עלי את זעמם. היה לי מזל גדול, מכיוון שאם הייתי נופלת 2 סנטימטר הצידה, ראשי היה מוטח בדלפק, ולא בטוח שהייתי יכולה לדבר עכשיו. במשך למעלה מ-40 שנות עבודה כאחות, שמעתי על מקרי אלימות רבים, אך מעולם לא חוויתי זאת בצורה כה מוחשית וקשה כפי שהיה עכשיו".


מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום: "מדובר במקרה חמור ביותר. יש לנו אפס סובלנות למקרי אלימות נגד צוות מטפל. הצוותים שלנו עובדים בתנאים לא פשוטים ובתקופה קשה ביותר, וממשיכים לגלות מקצועיות ומסירות עד אין קץ. אני סמוך ובטוח שהמשטרה תדע למצות את הדין עם התוקפים".

(צילום: רוני אלברט)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: